Misun
|

Keşif Bölümümüzde Bugünün Konuğu Misun Grubu

Kendini enerjik ve aldatıcı olarak tanımlayan deneysel müzik grubu Misun’ı keşfediyoruz.

Misun Wojcik, Nacey( Andrew Wallace) ve William DeVon tarafından 2010 yılında grubun ilk adımları atıldı. Restoranda çalışırken tanışan grup üyeleri, aynı müzikal bağda birleştiklerni fark ettiler. İlk kayıtlarına Nacey’in yatak odasında amatör bir şekilde başladılar. 2012 yılında ilk EP albümleri The Sea, T&A Records etiketi ile piyasaya çıktı. Albüm toplam 6 şarkıdan oluşuyor. SoundCloud üzerinden paylaşılan The Sea, T&A Records tarafımdan ücretsiz indirilebilir olarak yayınlandı. Albümün en çok dinlenen şarkısı Coffee oldu. 2013 yılında ünlü elektironik müzik yapımcısı Riot Rex ile Birds and Bees teklisi için buluştular. Aynı sene, Amerikalı indie elektronik grubu The Rub’ın grup ile aynı ismi taşıyan EP albümünde Feel You isimli şarkıya eşlik ettiler.

2014 senesi ise Washingtonlu grubun ününe kavuştuğu sene oldu. İlk LP albümleri Superstitions, Aquawave etiketi ile piyasaya çıktı. Albüm toplam 13 şarkıdan oluşuyor. Albüm içerisinde bulunan Eli Eli şarkısı için dünyaca ünlü Hollandalı DJ Maduk ile remix çalışması yapan Misun, grubu da dünyaya tanıtmış oldu. Albüm milyonlara ulaştı. Albümün en sevilen şarkıları Eli Eli ve Superstitions oldu. Aynı sene Travel With Me/Sleep albümü B3SCI Records etiketi ile piyasaya çıktı. 2 şarkılık bu albüm Limited Edition olarak, 500 kopya üretildi.

2015 yılında Give it Up ve Nobody Know adında iki tane tekli yayınladılar. Yayınlanan teklilerin ardından, Feel Better isimli ikinci EP albümlerini piyasaya sürdüler. 5 şarkıdan oluşan albümün dinleyiciler tarafından en çok beğenilen şarkısı After Me oldu. Ertesi sene Give It Up / June isimli 2 şarkıdan oluşan EP yayınladılar. June şarkısında Misun’a Amerikalı müzisyen Gil the Kid eşlik etti. Limited edition olarak yayınlanan albüm, 200 kopya üretildi.

Misun, 60’ların rock and roll nostaljisi, hip hop, dans ve spagetti westerni harmanlayarak geleneksel popu çok daha farklı bir yere taşımayı başardı. Yaptıkları bu müzik türüne ise Aquawave adını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.