Keanu Reeves, Deepfake ile Susam Sokağı'nda yer aldı (Video)
|

Keanu Reeves, Deepfake ile Susam Sokağı’nda yer aldı (Video)

Keanu Reeves, Deepfake teknolojisi sayesinde Susam Sokağı’nda kendine yer buldu.

İnternetin son dönemdeki popüler teknoloji uygulamalarında Deepfake‘in bu sefer farklı bir konuğu var. DrFakenstein adlı YouTube kanalı bundan 3 ay önce hazırlamaya başladığı Deepfake videolarıyla ününü arttırmaya devam ediyor. Kanalın yeni videosunun konuğu ise John Wick 3 filmiyle gündemdeki yerini koyuyan Keanu Reeves oldu. Videoda Keanu Reeves’in yüzünü Susam Sokağı’na ait bir sahneye montajlanırken görüyoruz. Videodaki bir çocuğun kafasının sakallı Keanu Reeves yüzüne ait olarak şarkılar söylüyor. Kanalın bir diğer videolarında birinde ise ünlü rapçi Eminem yer alıyor. Eminem, Susam Sokağı karakteri Elmo ile rap yaptığı bir video yer alıyor. Bir diğer videolarda da Bobby Lee’nin yüzü Maisie Williams’ın vücudunda görünüyor ve Joe Rogan’ın yüzü Little Rascals videosunda görünüyor.

Deepfake nedir? Keanu Reeves deepfake videosu

Deepfake nedir?

Peki çok merak edilen bu Deepfake nedir sorusunun yanıtına gelelim. Yapay zeka teknolojisi ile oluşturulan bu videolar, kişilerin ağız ve yüz hareketlerinden yola çıkarak kişilerin mimik ve hareketlerinin nasıl oluştuğunu algılıyor. Böylece yapay zeka, elde edilen bu verileri işliyor ve karmaşık bir algoritma ortaya çıkarıyor. Bu algoritma da kendisine verilen görsel ve videoları aynı mimikleri ile yeni ifadelerle güncelleyerek ortaya yeni bir montaj video çıkartıyor.

Kanalın bir diğer videosunda ise Elon Musk ve Dwayne Johnson‘u aynı beden içinde görüyoruz. Sosyal medyada sıkça kullanılmaya başlanılan Deepfake teknolojisi sonucunda daha neler olacak zamanla göreceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=k4pHdNvPZ20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.