Jungle By Night - 30.10.2014 - Babylon İstanbul

Jungle By Night – 30.10.2014 – Babylon İstanbul

Jungle By Night grubunu ilk duyduğumda 2012 yılı ve Tünel Şenliği’ndeydik. Sahneye çıkan 9 tane, henüz lise çağlarında görünen, ‘’Bunlar ne yapacak’’ dediğim Hollandalı genç, enstrümanlarını çalmaya başladıklarında benim bütün kırılmayı bekleyen önyargılarımı yıkıp orada bulunan kişileri eğlencenin içine çekmeyi başardılar. Bundan sonraki gelişlerinde benimde tekrardan gitmem gerektiğini biliyordum.

 

  1. Akbank Caz Festivali ile adını listede gördüğüm Jungle By Night konseri gideceğimi düşündüğüm ilk konserlerden oldu. Konserin Babylon’da olacağını öğrendiğimde çok sevindim. Üçüncü kez ve yeni birkaç parçasını dinleyeceğim için heyecanlıydım. Bu sefer hafifçe “To Sugar a Dream” ile konsere başlayıp ardından dozajı yükselten grup Ko(trombon)’nun anonsları eşliğinde Empire ve Piranha şarkılarının yerinde duramayacağınız ritimleriyle seyircilerde daha fazla dans etmeye başladı. Ko “Desdemona” şarkısında esinlendikleri Barış Manço ve Selda Bağcan’ın adını telaffuz ederken grubu neden sevmeniz gerektiğini bir kez daha anlıyoruz. Grup arasında enstrüman değişimlerini de ara ara görüyoruz. Gino, Tienson ve Sonny hiç beklemediğiniz bir anda enstrümanlarını değiştirerek sizi şaşırtıyor. Bazense perküsyonun üstünde kendi aletlerini çalıp dans etmeye bayılıyorlar. Ardından Gino’nun da son şarkılarla beraber vokali de kapıp, önce ekibi yöneterek sonra da izleyenlere devam edip eğlencenin bitmediğini ve bir daha mutlaka geleceklerini söylüyor. Bu kadar hareketli performanslardan sonra ise seyircinin isteği üzerine, 2 kere bis yapmaya çağrılarak herkesin eğlendiği ve çıkışta hala bunun etkisiyle yerinden duramayan insanlar gördüğüm bir gece oldu. Umarım bu alçak gönüllü ve sıcak tavırları da beraberinde sürer.

Fotoğraflar : Alp Özalp

 

https://www.youtube.com/watch?v=N3aGJ76ggAw

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.