Joker vizyona giriyor! İlk gösterim Filmekimi 2019'da yapılacak

Joker filminin vizyona girmesine az bir süre kaldı. İlk gösterim Filmekimi 2019 ile beraber olacak.

Filmekimi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl TV+ işbirliğiyle 4-13 Ekim tarihleri arasında olacak. İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir’de de sinemaseverlerle buluşacak 18. Filmekimi’nin açılış filmi ise belli oldu. Filmekimi 2019’un açılış filmi Joker olarak seçildi. İKSV’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar içerisinde, “Açılış filmi JOKER, vizyona girmeden önce, 3 Ekim Perşembe 21.30 seansında Atlas Sineması’nda gösterilecek.” diye belirtildi. 76. Venice International Film Festivali’nde En İyi Film dalında Altın Aslan ödülünü kazanan bu yapım bu yılın en büyük Oscar adaylarından biri olarak dikkat çekiyor. Joaquin Phoenix’in Venice festivali gösterimi sonrasında ayakta alkışlanan yapım ilk defa Filmekimi kapsamında gösterilecek.

İlginizi Çekebilir: 18. Filmekimi festivali programı açıklandı! 4-13 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da

Filmekimi festivali açılışını Joker filmiyle beraber yapıyor

Joaquin Phoenix’in Joker’i canlandırdığı film bu yıl Türkiye’deki ilk gösterimini bu festivalde yapacak. Ardından ertesi gün vizyona girecek filmde şehrin ara sokaklarıyla beraber kovalamacanın yoğun geçeceği sahneler izleyeceğiz. Filmin hikayesinde ise DC evreninin Suçun Palyaço Prensi diye bahsedilen karakteri anlatılacak. Yönetmenlik koltuğunda The Hangover ve War Dogs filmleriyle bildiğimiz Todd Phillips’in oturduğu yapımın oyuncu kadrosunda başrole Robert De Niro ve Zazie Beetz eşlik ediyor.

Joker filmi 3 Ekim Perşembe akşamı 21:30 seansıyla beraber Atlas Sineması’nda açılış filmi olarak izleyiciler ile buluşacak. Filmekimi 2019’un biletleri 28 Eylül tarihinde çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Kasım Ayı Filmleri

  Yazıya “Kasım’da Aşk Başkadır” klişesiyle başlamak istemeyiz ancak “Kasım’da sinema başkadır”; soğuk…

Flight Of The Conchords Turne ile Geri Dönüyor

1998 yılında Yeni Zelanda’dan çıkan ikili müzikal kariyerlerine 2007-2009 yılları arasında yayınlanan…