Joan Baez Veda Turnesinde Son Kez İstanbul'a Geliyor
| |

Amerikalı folk müzisyen Joan Baez veda turnesi kapsamında son defa İstanbul’da konser verecek.

Müzisyen, gerek sahne duruşu, gerek vokali, politik görüşleri ve aktivizme önem vermesiyle bilinir. 1941 yılında New York’ta doğan ve tam adı Joan Chandos Báez olan 77 yaşındaki sanatçı hippi kuşağını taşıyanlardan biridir. İlk defa 16 yaşındayken, bombardıman tatbikatı sırasında lise binasını terketmemekte direnmesiyle başlayan politik duruşu halen devam etmektedir. Üç oktav ses aralığına sahip bir soprano olan sanatçı, 1961 yılında Bob Dylan ile tanışmasıyla defalarca bu özgürlük için mücadele ettiler. Başta Vietnam olmak üzere birçok savaşa karşı protesto da ön plana çıkmaktan hiç çekinmedi. 30’dan fazla albümüyle 1959 yılından beri müzikal yaşamına devam eden isim, 1975 tarihli “Diamonds & Rust” ile kendini bütün dünyada tanıttı. Son albümü “Whistle Down The Wind” kapsamında Fare Thee Well Tour 2018 veda turnesiyle son defa bizlere unutulmaz zamanlar yaşatacak. Bundan 3 yıl süre önce konser iptal haberiyle bizleri üzüntüye uğratan sanatçıyı merakla bekliyoruz.

Joan Baez Veda Turnesinde Son Kez İstanbul

Joan Baez, 22 Temmuz’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’da Türkiye’deki dinleyicileri ile son defa buluşmuş olacak. Biletlere şuradaki Biletix bağlantısıyla ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları ise 8 kategoriden oluşan etkinlikte 82.50 TL’den başlayıp  550.00 TL’ye kadar devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.