Jandarma Astsubay alımı şartları neler? 2019 JGK Astsubaylık başvurusu

Jandarma Astsubay alımı şartları neler? 2019 JGK Astsubaylık başvurusu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları’na 3 bin 375 Jandarma Astsubay alımı için başvuruları devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı için 25 Şubat 2019 tarihinde sitesinden Jandarma Astsubay alımı başvuruları 13 Mart’ta sona erdi. Ancak Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay alımı yapacak. 500 subay alımı için yapılan açıklamada bu alınacak personellerin sözleşmeli olarak istihdam edileceğine yer verdi. 19 Mart tarihinde açılacak başvuru durumu 1 Nisan tarihinde sona erecek. Bununla berabe Jandarma 60 adetlik bir pilot alacağını da duyurdu.

Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

Başvuru kılavuzu 19 Mart tarihine kadar yayımlanacak ve şu şartlar geçerli olacak;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Sözleşmeli ve muvazzaf subay branşları için lisans mezunu olmak veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, (yüksek lisans mezunları için mezun oldukları lisans bölümü geçerlidir)
  • Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulu‟nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak
  • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans programından mezun olmuş veya bu yıl olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve bu yıl tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak,
  • KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almak,
  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

gibi şartları yerine getirmesi bekleniyor. Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris sitesinde yapılacak. Başvuru sonucunda adayların hak kazanıp kazanmadığına ise www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adresinden bakılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.