Jack London’ın To Build a Fire Hikayesine Animasyon
|

Amerikalı ünlü yazarlardan Jack London‘un To Build a Fire (Ateş Yakmak) isimli kitabı animasyona uyarlandı.

Jack London Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş ve Deniz Kurdu gibi eserleriyle 50’den fazla kitap yazmıştır. . Dünya ticari dergi romanının öncülüğünü de yapmıştır. Bu eserleriyle de iyi bir gelir elde eden ilk edebiyatçılardan biridir. Birçok eserinde Kanada, Alaska gibi bol karlı, kızaklı ve içinde soğuğu içerik olarak seçtiğini biliyoruz.

To Build a Fire

Bu romanında ise Jack London’ın gençliğinde altın aramak için gittiği kuzey kutbuna yakın bölgelerde yaşanan bir olayın öyküsüdür ve vahşi doğada tek başına ölümle yüz yüze kalan insanın, hayatta kalma mücadelesini anlatır. Yazarın en ünlü ve en güzel hikayelerinden biri olan Meksikalı, Profinio Diaz’ın askeri diktatörlüğüne karşı patlak veren Meksika devriminden bir sahneyi canlandırır. Kaçak ise yazarın çuval fabrikasında saatte on sent karşılığında çalıştığı zamana ait bir deneyimidir ve insafsızca sömürülen çocuk işçilerin çilesini anlatır. Kitapta, değişik konularda üç öykü daha yer alıyor.

Fx Goby isimli ekibin çizip uyarladığı eser şimdiden Vimeo Staff Pick’te öne çıkanların başında geliyor. Birçok film festivalinde gösterilen yapım bunların birçoğundan da ödülleri kaptı. Aşağıdaki bağlantıdan bu animasyonu izleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.