İstanbul'dan Oscar And The Wolf Geçti

Türkiye’nin ilk kapalı müzik ve gösteri merkezi olan Volkswagen Arena’da 21 Ocak akşamı sahne alan Max Colombie liderliğindeki Oscar And The Wolf, bu konserle birlikte Türkiye’ye 4. ziyaretini gerçekleştirmiş oldu.

Oscar And The Wolf Live

Grubun yürek titreten bass ağırlıklı stili göz önüne alındığında, en verimli performansın iyi bir kapalı alanda gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Daha önce 2016 yılındaki Nilüfer Müzik Festivali’nde açık havada izlemiş olduğum Oscar And The Wolf’u bu kez kapalı mekanda dinleme fırsatını kaçırmak doğru bir hareket olmazdı.

Tüm biletlerin tükendiği belirtilen konsere yaklaşık 6000 kişi katıldı. Konser alanının akustik konusundaki başarısını daha önce birkaç defa deneyimlemiş biri olarak, performansın gerçekten tatmin edici olduğunu söylemem gerekir.

22:00’da sahne alan grup, yaklaşık 1 saat 20 dakika sahnede kaldı ve kısıtlı repertuarındaki birçok şarkıyı rahatlıkla setliste sığdırabildi. You’re Mine, Somebody Wants You, Joaquim, Princes gibi hitlerinin yanısıra Back To Black’i de seslendirerek Amy Winehouse’ı anmayı ihmal etmediler. Çıkacak yeni albümden The Game’e ek olarak Breathing ve On Fire isimli yeni parçalara da yer veren grup, gelecek albümün de ilk albüm kadar kendinden emin olacağını gösterdi.

Oscar And The Wolf Live Photos

 

Tek stüdyo albümüyle adını bu kadar geniş bir alanda duyurabilmeleri bir yana, Türkiye’de azımsanamayacak kadar kalabalık bir kitle edinmiş olmaları sevindirici. Bunda grupta yer alan Türk klavyecinin ne kadar etkisi vardır bilemeyiz ama Max’in Türkiye’deki kitleyi çok sevdiğini söyleyebiliriz.

Colombie’nin kendine özgü dans figürleri ile sahnede su gibi akması ve tonu ne kadar aynı kalsa da dinleyeni her şarkıda farklı bir duyguya hapsedebilen karakteristik sesi, sahne kostümü olarak seçtiği “apaçi” kombinini gölgede bırakmaya fazlasıyla yetti. Neticede defileye değil konsere gelmiştik.

Oscar And The Wolf Live Concert

 

Önceki konsere kıyasla bu konserin daha başarılı bir sesle gerçekleştiğini söyleyebilirim. Ses sistemine ek olarak alev ve ışık oyunları da atmosferi güçlendirdi. Tüm bunlara seyircinin katılımı ve eğlencesi eklenince her şey olması gerektiği gibi oldu. Strange Entity ile konseri bitiren grup, ardında uzun zamandır gülmeye ve eğlenmeye hasret kalmış ve bu konserle birlikte hasret giderip keyfi yerine gelmiş bir kalabalık bıraktı. Yeni albümle birlikte ülkemizi tekrar ziyaret edeceğinden hiç şüphemiz yok. Bu konseri kaçıranların bir sonrakine mutlaka katılmasını da buradan tavsiye etmiş olalım.

 Oscar And The Wolf Concerts

 

Konserin tam şarkı listesi ise şöyleydi;

 1. The Game
 2. Bloom (Oh My Baby)
 3. Undress
 4. You’re Mine
 5. Somebody Wants You
 6. Back to Black (Amy Winehouse cover)
 7. Joaquim
 8. Breathing
 9. Dream Car Ocean Drive
 10. Moonshine
 11. Killer You
 12. Princes
 13. Nora
 14. On Fire
 15. Strange Entity

Her ne kadar kabullenmesi zor olaylar yaşamış olsak da, içinde bulunduğumuz süreçler ne kadar zorlayıcı olursa olsun bu tip etkinliklerle bir araya gelebilmek hepimiz için çok önemli. Birçoğumuz için kritik zamanlarda bu tip etkinliklerin yapılması tam anlamıyla ilaç etkisi yaratıyor. Sadece müzikle değil, sanatın tümüyle moral bulup yaşadığımızı hissedebiliyoruz. Öyleyse yaşamaya devam edebilmek için sevdiğimiz şeylere sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Sanat hepimizle olsun, müziğimizin sesi hiç kısılmasın.

 

FOTOĞRAFLAR: CENK TUNA KUTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.