İstanbul Üniversitesi AUZEF sınav sonuçları açıklandı! AKSİS 2018 Sorgu

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi güz dönemi yani AUZEF sınav sonuçları açıklandı.

2018-2019 güz dönemi sınavlarını merakla bekleyen öğrenciler şimdiden final sınavı için hazırlıklara başladı. AUZEF sınav takvimi, sınav sonuçları ve sorgulama sayfasına sitemizden ulaşabilirsiniz. İstanbul Üniversitesi sınav için resmi sitesinden :”2018-2019 Güz Dönemi Ara Sınav Sonuçları İlan edilmiştir. Öğrencilerimiz ilgili öğrenme yönetim sayfalarına giriş yaparak sol sütundaki “SINAVLARIM” sekmesini takip ederek notlarına ulaşabilirler.” açıklamasını yaptı. Final sınavı tarihleri ise 19-20 Ocak olarak belirlenmiştir.

Peki AUZEF Nedir?

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans (4 yıllık) / önlisans (2 yıllık) programlarında eğitimine devam etmekte olan öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar, açık öğretim sistemi ile yürütülmekte olan programlara, mevcut okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla, üniversite sınavına girmeden kayıt yaptırarak öğrenimlerine devam edebilirler. Söz konusu lisans öğrencileri/mezunları lisans ve önlisans programlarına, önlisans öğrencileri/mezunları sadece önlisans programlarına başvurup okuyabilmektedir. Belirtilen şartları sağlayan öğrenci ve mezunlara ikinci bir yüksekokul okuma şansı veren bu sistem, ikinci üniversite olarak tanımlanmaktadır. 2009 yılından itibaren Uzaktan, 2011 yılından itibaren ise tüm öğrencilere hizmet sağlayan bir eğitim fakültesidir.

2018-2019 güz dönemi AUZEF sınav sonuçlarına şuradaki bağlantı aracılığıyla ulaşıp itiraz edebilir veya notunuzu da hesaplayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Reyting nedir, nasıl ölçülür? Total ve AB grubu ne demektir?

Reyting nedir? Reyting nasıl ölçülür? Reyting ölçme aletiyle ölçüm nasıl gerçekleşir? Total…

İstanbul Kadıköy Bit Pazarı yeni adresi nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul’un popüler bit pazarlarından olan Kadıköy Bit Pazarı için Göztepe’de kendisine ayrılmış…