İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları!

İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları!

İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura sonuçları bugün sabah açıklandı.

Bugün sabah gerçekleştirilen kura çekiminde personel alımı sonuçları ile ilk aşama sonrası sıra mülakat aşamasına gelecek. Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve cankurtaran gibi alanlarda adaylar bakanlıkta çalışmak için kura çekimi sonuçlarını bekliyor. 11 ile 15 şubat tarihlerinde başvuruların gerçekleştiği kura çekimi 3 bin 243 personel istihdam edilecek. Bunlardan 1.813 kişi ise bu kura çekiminin sonuçlarına göre bir sonraki aşamaya geçebilecek.

Kura Sonuçları Ne Zaman Saat Kaçta ve Nereden Öğrenilir? 

Beklenen kura çekimi 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlükleri tarafından yapıldı. Bu kura sonucuyla beraber Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni gibi meslekleri yapmak isteyenler sonuçları öğrenmeye çalışıyor.

Sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığının resmi internet sitesine şuradaki adresten bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Sözlü Sınav Aşaması Hakkında Bilgiler!

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava göre belirlenecek. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak. Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday seçilecek. Bu sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlayarak yerleştirme gerçekleştirilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.