İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı kura sonuçları bazı illerde açıklandı!

İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı kura sonuçları bazı illerde açıklandı!

İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura sonuçları bazı illerde açıklandı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen kura seçimi sonrası sorgulama ekranı henüz açılmadı. Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve cankurtaran gibi alanlarda adaylar bakanlıkta çalışmak için kura çekimi sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Bundan 2 hafta önce 11 ile 15 şubat tarihlerinde başvuruların gerçekleştiği kura çekimi 3 bin 243 personel istihdam edilecek. Bunlardan 1.813 kişi ise bu kura çekiminin sonuçlarına göre bir sonraki aşamada kendileriyle görüşmeler yapılacak.

Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Uzun zamandır beklenen 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlükleri tarafından düzenlendi. Böylece birçok alanda yani Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni gibi meslekleri yapmak isteyenler adayla bekleme sırasına girdi. Kura seçiminin tamamının 1-2 gün içinde açıklanması bekleniyor.

Her ilin ayrı ayrı GSB uzantılı Gençlik ve Spor Bakanlığının resmi internet sitesine şuradaki adresten bağlanarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sözlü Sınav Aşaması Nasıl Olacak? 

Kura çekimi sonucunda seçilen asıl adaylar sözlü sınava göre mesleklerine yerleştirilecek. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. Yazılı sınav olmayacak. Genel Kültür (25 Puan), Genel Yetenek (25 Puan) ve Mesleki Bilgi ve Becerilerine ilişkin (50 Puan) konularda sınav kurulu Başkan ve üyelerinin vereceği aritmetik ortalama ile her adayın sözlü sınav sonuçları açıklanacak. Bu sınavdan başarılı olarak sayılmak için 100 üzerinden 70 puan alınması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.