Iron Man filminin başrolü Robert Downey Jr'ın deneme çekimi (Video)

Iron Man karakteriyle en son Avengers: Endgame filminde izlediğimiz Robert Downey Jr‘ın 10 yıl önceki deneme çekimi yeniden gösteriliyor.

Marvel filmlerini izleyenler için artık Iron Man karakteri denilince akla ilk olarak Robert Downey Jr. gelmeye başladı. Ancak bu durum 10 yıl önce daha farklıydı. Çünkü Marvel stüdyoları yeni bir sinematik evren yaratmak istiyordu. Böylece ilk adım olarak Iron Man’i güncel bir şekilde sinemaya kazandırmak istediler. Projenin yönetmenliği için Jon Favreau seçildi. Fakat başrol karakterimiz Tony Stark’ı henüz kimin canlandıracağı belli değildi. Yönetmen Jon Favreau bu rol için Robert Downey Jr’ı istese de, Marvel stüdyoları için bu pek geçerli gibi görünmüyordu. Yine de stüdyo oyuncuyu çağırıp bir deneme çekimi teklif ettiler. Bu ilginç deneme çekiminde Robert Downey Jr. oyunculuktaki yeteneğini Tony Stark ile bütünleştirdi. Bu durum ona rolü kazanmasında yardımcı oldu.

Iron Man olmak isteyen Robert Downey Jr'ın büyük çabası

Iron Man olmak isteyen Robert Downey Jr’ın büyük çabası

Iron Man olması için büyük bir baskı yapılan oyuncunun deneme çekimleri uzun bir süredir internette yer alıyor. Ancak Marvel stüdyoları bu videoyu yeniden gündemine aldı. Avengers Endgame için hazırlanan kamera arkası videosunda Robert Downey Jr’ın role seçilirken yaşananlar gösteriliyor. Filmin ekimi bu deneme çekiminin ardından Tony Stark‘ı başka bir oyuncunun canlandıramayacağına ikna oluyorlar. Ekibin yeniden hazırladığı bu video ile Iron Man’in deneme çekimi görüntüleri yeniden hayranlar arasında dolaştırılır oldu.

Robert Downey Jr‘ın deneme çekimini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.