Instagram ile daha çok beğeni için hangi saatlerde paylaşım yapmalısınız?

Instagram ile daha çok beğeni için hangi saatlerde paylaşım yapmalısınız?

Instagram uygulamasında postlarınıza daha çok beğeni almak için hangi saatlerde paylaşım yapmalısınız hakkında yeni ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram’ın bir süre önce yeni haber kaynağı sıralamasına geçmesiyle beraber aynı Twitter benzeri her gün en son yayınladığınız fotoğraflarınız haber kaynağı içerisinde görünüyordu. Böylece fotoğraflarınız başka kullanıcıların haber kaynağı ile beraber sırasıyla beraber gösteriliyordu. Fakat sonrasında değişen algoritma değişimleriyle bu durum ortadan kalktı. Instagram’ın yeni algoritmalarında kullanıcı daha çok takip ettiği kullanıcıların içerikleri daha önceden görüyor.

Bu durumda özellikle bir kurum veya şirket olan hesapların reklama bütçe ayırmasını sağlayarak kullanıcılara ulaşmaları zorlaşıyor. Ayrıca etiketler bu yeni algoritmalarda önemli roller oynamaya başladı. Paylaştığınız fotoğrafla ilgili etiketler, gönderinizin daha çok kullanıcı tarafından görülmesini sağlayabiliyor. Son gelen etiket takibi özelliğiyle keşfete çıkılması ihtimalini ortaya koyuyor. Fakat Instagram’da başarılı olmak için belirli bir paylaşım stratejisi ortaya koymalısınız. Latergramme adlı şirket bu stratejinizi geliştirebilmeniz için 61 bin gönderiye göz atıp şu soruya: Hangi saatte fotoğraf koymalıyım? yanıt veriyor.

Instagram uygulamasında hangi saatler arasında paylaşım yapılması gerekiyor?

Instagram adlı fotoğraf paylaşım uygulamasında paylaşım yapmak için en ideal saatlerin 02:00 ve 17:00 olduğu bu araştırmayla beraber ortaya çıkıyor. Bunun dışında gün içerisinde şu saatlere de dikkat edebilirsiniz.

Sabah 7:00 – 09:00 saatleri arasında:

Paylaşım yapmak için iyi bir zaman. Çoğu insan uykudayken neleri kaçırdıklarını görmek için telefonlarını kontrol etmekten kaçamaz. Ancak, sabah 9: 00’dan sonra, normal çalışma ve okul saatleri nedeniyle katılımda bir miktar düşüş görebilirsiniz.

Öğlen 11:00 – öğleden sonra 14:00 saatleri:

İş ve okul aralarında da birçok kullanıcı sosyal medya hesaplarını ziyaret eder. Bu nedenle söz konusu zaman diliminde de paylaşım yapmak başarılı sonuçlar sağlayacaktır.

Akşam 17:00 – Öğleden sonra 19:00 saatleri:

Okuldan ve işten çıkan kullanıcıların yemek saatine kadar sosyal medya kullanım oranlarının %60-70 oranında olduğu belirtiliyor. Buna göre akşam saatlerinde paylaşım yapmakta, takipçilerinizin paylaşımlarınızı daha rahat görmesini sağlayacaktır.

İşte Instagram’da en çok beğeni almanız için paylaşım yapmanız gereken saat dilimleri:

  • Pazartesi – 19:00 ve 22:00
  • Salı – 03:00 ve 22:00
  • Çarşamba – 17:00
  • Perşembe – 07:00 ve 23:00
  • Cuma – 01:00 ve 20:00
  • Cumartesi – 00:00 ve 02:00
  • Pazar – 17:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.