Instagram çöktü mü? WhatsApp, Instagram ne zaman düzelecek?

Instagram çöktü mü? WhatsApp, Instagram ne zaman düzelecek?

Instagram çöktü mü? Instagram, WhatsApp ve Facebook’a erişim sorunu yaşayan kişiler internet üzerinde bunun çözümlerine göz atıyorlar.

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram için yeniden erişim sorunları yaşanıyor. Bu sosyal medya platformu için son zamanlarda kullanıcıların bazı şikayetleri olduğunu görüyoruz. Instagram’a sağlıklı bir şekilde erişim sağlayamayan kullanıcılar benzer şikayetleri WhatsApp ve Facebook uygulamaları için de gerçekleştiriyor. Alınan bilgilere göre bu üç sosyal medya platformuna ulaşımda belirli sorunlar yaşanıyor. Bu siteye bağlantı sırasında, batı ve orta Avrupa ağırlıklı olmak üzere üç platformda dünya genelinde erişim sorunları yaşanıyor. Bu sıkıntıdan etkilenen ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor.

Instagram çöktü mü? Bağlantı sorunu ne zaman düzelecek?

Instagram çöktü mü? Bağlantı sorunu ne zaman düzelecek?

Bu sorun bugün TSİ 15.00 sularında başladı. Aksaklığa neyin sebep olduğu ve sorunun ne kadar süreceği henüz bilinmiyor. Ayrıca Facebook’tan henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama henüz gelmedi. 3 sosyal medya platformu 3 Temmuz’da da benzer bir sorun yaşamış ve bir süre boyunca milyonlarca kullanıcıya hizmet verememişti. ABD’li internet devi Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı 2012’de, mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 2014’te bünyesine katmıştı.

İnternet sitelerinin erişim durumunu harita üzerinden canlı olarak paylaşan DownDetector’e göre Instagram dahil sosyal medya kanallarının erişim sorunu yaşadığı ülkeler ağırlıklı olarak Avrupa bölgesi yer alıyor. ‘5xx server error’ hatasının göründüğü uygulamanın ne zaman düzeleceğini göreceğiz. Kısa bir süre sonra düzelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.