|

Instagram ve sosyal medya bağımlılığını anlatacak olan ‘Social Animals’ten ilk fragman yayınlandı.

Bir süredir insanların telefonlarına ve dijital aletlere verdiği değerle yaşıyoruz. Bu durum etrafımızda Instagram starları ve sosyal medya içinde ünlü olan kişiler ortaya çıkardı. İşte bu konuyu  ‘Social Animals’ isimli belgesel ele alıyor. SXSW‘nin yapımcılığını yaptığı bu belgeselin yönetmenliğini Jonathan Ignatius Green üstleniyor. Bir grup seçilmiş insana odaklanan çalışmada ; yüksek binaya tırmanya çalışanlar, mayo modelleri ve birde günlük hayattan çekimler yapan biri bulunuyor. Cep telefonlarıyla aşkı, bağlılığı ve onay almayı bekledikleri belirtilen çalışmada deneklerin genelde 500,000 üzerinde takipçisi bulunuyor. En iyi görüntüyü çekmek ve paylaşmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

 

Social Animals‘ın 9 Mart’ta ilk gösterimini SXSW’de yaptıktan sonra ne zaman karşımıza çıkacağını henüz bilemiyoruz. Bunun dışında aldıkları olumsuz yorumlarla da karşı çıkmaya çalışıyorlar. Durumun psikolojik etkilerini de göreceğimiz belgeselin ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.