In Vain – In Death We Trust ( 2012 )

 

 

Bir önceki albümünden bahsettiğim “ In Vain ” grubunu öncelikle bu albümle tanımıştım. Albümün ismiyle hemen bağrıma bastım. Power metale kattıkları klavye ve enstrümanlardaki ustalıklarıyla agresif ve thrash rifflerini harmanlayan grup bu albümle güzel bir füzyon yaratmışlar. Bu albümün yaratılış sürecinde gruptan birkaç kopma yaşandı. Bas’ta ( Usama A.Kheader ) , ritim gitarda ( Alejandro ) ve solo gitarda ( David Hurtado ) olmak üzere üç ismin boşluğunun doldurulması zor bir iş olsa da bu görevin üstesinden gelmişler. Ama David Hurtado’nun olmayışı kendini hissettiriyor.

Albümde beğenmediğim noktalardan biri solo kısımları az ve eksik olmuş. Ama gitaristler Daniel B.Martin ve Daniel Cordon ( aynı zamanda solistte sesini iyi geliştirmiş ) albümün başlıca yıldızlarıdır. Daha keskin ve hızlı çalıyorlar. “ The Skies Are Burning ” ’ de hava saldırısı sirenlerle bomba öncesini haber veriyor ve ardından “ War Machine ” e bağlanan rifflerle neredeyse Megadeth akıllara geliyor. “ Sons of Truth ” ve “ Through Hell to Paradise ” ile geleneksel power metal parçalarına tekrardan selam yolluyorlar. Ardından gelen “ In Death We Trust ” albümle aynı ismi taşıyan şarkı ise mükemmel ve hızlı bir riff’le ve aralara katılan sololarla şarkıya giriliyor. Klavyeci Pablo Fernandez arka plana kattığı görkemli havayla gerçekten iyi iş çıkartmış. Bazı açılardan da Slayer’ı çağrıştıran birşeyler var özellikle solist ve son solo kısımlarında. “ Into the Abyss ” ’ te klavyeler thrash’ın içine iyice yerleştirilmiş. “ Ghost Galley ( Pirate Bonus ) ” ’ da ise Cordon ve Martin etkileyici bir etkileşim yoluna gitmişlerdir solo ise gerçekten rifflere uydurulmuş. “ Sun Hunters ” ‘da ise başlarda az da olsa blues tonları hissediliyor ama kısa sürede geçiyor. “ Far From Here ” ‘de Fernandez’in mükemmel ve kendine özgü bir piyano kısmı bulunuyor, son kısımda soloyla beraber çok iyi iş çıkarıyor ve albümü güzelce tamamlıyor.

İn Vain “ In Death We Trust ” ile önceki albümdeki klasizminin önüne geçerek ve yeni işler ortaya koyarak Thrash ve Power metal hayranlarına büyük bir keyifle dinlenecek albüm ortaya koyuyor. İspanya dışındaki konser ve festivallerde canlı performansını ve seyirciyle iletişimlerini merak ediyorum. Kendi sitesinden bu albüm dışındaki kayıtlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz. Sesiniz gür çıkmak üzere görüşürüz. ( 8.2 / 10 )

 

Spotify – Deezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.