Faz asıllı Fransız şarkıcı Hindi Zahra 1-2 Şubat’ta Babylon Bomonti’de olacak.

Caz ve dünya müziğini benzersiz bir şekilde harmanlayan Hindi Zahra yeniden Babylon’da sevenleriyle buluşuyor. Geçtiğimiz yıllarda Babylon ve Babylon Presents konserleriyle büyük ilgi gören yetenekli sanatçı, kendine özgü üslubunu, caz ve Fas kökenlerinden gelen enstrümanlarla zenginleştiriyor. Prodüksiyonunu ve aranjmanını tamamen kendisinin yaptığı albümü “Handmade”i 2010 yılında müzikseverlere paylaşan Hindi Zahra son albümü “Homeland”i 2015 yılında yayınladı.

Genelde İngilizce parçalar söyleyen sanatçı Berberi dilinde şarkılar da yorumluyor ve müziği folk, caz, soul ve blues’dan beslendiği kadar Berberi etkileri de taşıyor.

The Wire tarafından ‘yeni Billie Holiday’ olarak adlandırılan sanatçı, tüm albümlerini kendisi hazırlıyor ve üretim sürecini basitçe, “Yazdığım sözün üzerine bir riff çalıyorum, sonra da gitarları kaydedip sözleri üzerine yerleştiriyorum” şeklinde açıklıyor. Bugüne kadar 50’nin üzerinde şarkı sözü yazmış, mütevazı sanatçı birçok farklı enstrümanı da ustaca çalıyor.