Hepsiburada efsane cuma indirimleri başladı! Black Friday ne zaman?

Hepsiburada efsane cuma indirimleri başladı! Black Friday ne zaman?

Alışveriş çılgınlığı olarak hakkından söz edilen “Efsane Cuma, Black Friday” için geri sayım devam ederken Hepsiburada Efsane Cuma indirimleri başladı. Bununla beraber birçok e-ticaret sitelerinde yapılacak alışverişlerde birçok üründe yüzde 80’e varan indirimler yapılıyor. Black Friday ne zaman 2019? Bugün başlıyor mu? Ne zaman sona erecek? Hangi mağazalar indirim yapıyor? İşte tüm soruların cevabı bu haberimizde…

Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor?

Türkiye’de Black Friday ve Efsane Cuma olarak söz edilen bu indirim 29 Kasım 2019 tarihinde başlayacaktır. Fakat bazı e-ticaret siteleri Black Friday indirimlerine bu akşamdan itibaren başlayarak ellerindeki stokları tüketmeye çalışıyor.

Black Friday nedir? İsmi nereden geliyor?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe söylenen tanımdır. Bu özel gün 1932’den başlayarak Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak geçer. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bununla beraber beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar ve Black Friday’in resmi tatil sayılmadığını da hatırlatalım.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak söz edilmişti. O gün içerisinde Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda her mağaza bugüne özel olarak indirimlerini yoğunlaştırıp mesai saatlerini uzatmaktadır.

İndirim yapan mağazalar

Bazı mağazalarda Black Friday erken başlayacaktır. Şu ana kadar açıklanan siteler şöyle:

Hepsiburada

Hepsiburada indirim gününü 21 Kasım saat 21.00 olarak belirledi. Black Friday kampanyası bu akşam başlıyor.

Trendyol

Trendyol Efsane Günler 25 – 29 Kasım 2019 adı altında duyuru yayınladı. Trendyol.com’da Black Friday indirimleri önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlamış olacak.

İtopya 

İtopya adlı bilgisayar ürünleri mağazası ise 21-24 Kasım tarihleri arasında indirimlerini devam ettirecek.

Fakat ürün alırken fiyatları birçok yerden karşılaştırıp daha önceki fiyatını da bilmenizin daha iyi sonuçlar verebileceğini belirtelim.

Not: Bu indirimler sırasında siteler defalarca çökebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.