Helena Bonham Carter‘in başrolünde bulunduğu 55 Steps adlı yapımdan ilk video geldi.

Prömiyerini 7-17 Eylül tarihleri gerçekleşecek Toronto Film Festivali’nde yapacak olan film gerçek bir hayat hikayesine odaklanıyor. Helena Bonham Carter’in Eleanor Riese’a can verdiği yapımda akıl hastanelerinden mahkemelere uzanan bir yolculuğa konuk olacağız. Filmin yönetmenliğini Night Train To Lisbon, The House Of The Spirits, Smilla’s Sense Of Snow gibi yapımlardan bildiğimiz Bille August yapıyor.

55 Steps, zihinsel bir hastalığa sahip Eleanor Riese’in ilham verici gerçek öyküsüne dayanıyor. Eleanor’un istemediği oranda ilaç almaya zorlanması minvalinde ilerleyen adalet mücadelesi, Kaliforniya Yüksek Mahkemesine kadar gider ve avukat Colette Hughes ile yollarını kesiştirir. Fırtınalı bir başlangıç ve Eleanor’un zor kişiliğine rağmen iki kadın karşılıklı birbirlerini ileri taşıyan bir ilişki geliştirirler.

Eleanor’a zorla ilaç verilen bir sahneyle açılan klip ardından Hilary Swank’ın canlandırdığı avukat Colette Hughes ile devam ediyor. Henüz vizyon tarihi belli olmayan yapımın ilk videosunu aşağıdaki bağlantıdan seyredebilirsiniz.