HBO Max adlı dijital yayın platformunun yayın tarihi açıklandı!
HBO Max

HBO Max adlı yeni dijital yayın platformunun yayın tarihi belli oldu. WarnerMedia’nın ilk ay programıyla merak edilen yeni dijital platformu 27 Mayıs 2020 tarihinde açılacak.

HBO gibi bir televizyon kanalını da elinde bulunduran şirket yeni bir projeyle geliyor. Netflix, Hulu, Disney+, Apple TV+, Amazon Prime Video, Quibi ve benzeri firmalar derken stüdyolar şansını artık internette denemeye çalışıyor. Bu şirketin sahibi olan AT&T ise güncel olarak yaptığı açıklama içerisinde orijinal programlara ek olarak hem HBO servisinden hem de Warner Bros.’un şimdiki ve önceki film ile dizilerinden oluşan toplamda 10 bin saatten fazla içerik olacağının altını çiziyor.

HBO Max platformunda hangi içerikler yer alacak?

HBO Max platformu ilk olarak 27 Mayıs 2020 tarihinde aktif olacak. İçerisinde ise 10.000 saatlik içeriğin hazır bulunduğu belirtiliyor. Bununla birlikte ABD’de aylık 14.95 $ (güncel kur ile 104 TL) fiyatla açılacak. Bu açılış sonrası dünyadaki hangi ülkelere geleceği henüz belli değil ama öncelikli plan İngilizce tabanlı ülkeler ardından Türkiye gibi ülkelere de 2021 yılında gelmesi beklenebilir.

Platform içerisinde ilk ay Anna Kendrick’li Love Life, belgesel olarak belirtilen On The Record, Looney Tunes yapımları ve The Not Too Late Show with Elmo içerikleriyle piyasadaki yerini alacak. Bunun dışında ise Friends, The Big Bang Theory, South Park ve tüm Studio Ghibli filmleriyle olacak. Ek olarak Warner Bros., New Line ve DC comics serisinden Joker, Suicide Squad ve The Wizard of Oz gibi yapımlar bulunacak.

Hepsinin yanında da CNN, TNT, TBS, truTV, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth ve Looney Tunes gibi stüdyoların içerikleri de olacağı belirtiliyor. Bu ilk yılın sonunda HBO Max kütüphanesinde 2 binden fazla filmin yer alacağı söyleniyor. HBO Max adlı platform 27 Mayıs itibariyle yayına başlayacak.

Kaynak: Chaospin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

(English) Sanal Bebek (Tamagotchi) Geri Dönüyor Pokémon: Let’s Go and Tamagotchi Collaboration is On Way

Çocukluğumuzun nostaljik oyuncaklarından Sanal Bebek (Tamagotchi) geri dönüyor. Tamagotchi 90’lı yıllara damgasını…

(English) PlayStation One Efsanesi Playstation Classic Paketindeki 20 OyunSony Announced the 20 Games for PlayStation Classic Mini Retro Game Console

Efsane oyun konsollarından PlayStation One ürünü PlayStation Classic paketi içindeki 20 oyun…