Hakan: Muhafız Dizisine Yurtdışından Gelen Tepkiler Nasıl?

Hakan: Muhafız Dizisine Yurtdışından Gelen Tepkiler Nasıl?

14 Aralık’ta Netflix’te başlayan Hakan: Muhafız (The Protector) dizisine yurtdışından gelen tepkileri toparladık.

Yeni sezonu da onaylanan dizinin 2. sezonu 2019 yılının yaz ayları sonrası yayınlanması bekleniyor. Yeni sezonda ilk sezondaki Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Mehmet Kurtuluş, Hazar Ergüçlü gibi isimlere Engin Öztürk ve Boran Kuzum katılıyor. N. İpek Gökdel’in 2016 yılında yazdığı Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi kitaplarından uyarlanan Hakan: Muhafız’ın hikayesi Binnur Karaevli tarafından anlatılıyor. Dizide Hakan’ın sıradan devam eden hayatı, İstanbul’u korumakla yükümlü, gizli ve kadim bir zümreye bağlı olduğunu öğrendiğinde birden altüst olmuştur. Yaşadığı şehir, Ölümsüzler’in tehdidi altındadır. Hakan şehri nasıl koruyacağını hızlıca öğrenmek zorundadır. Ancak, hazırlıksız yakalandığı bu görevi üstlenmeyi reddetmektedir. Hakan, Son Muhafız olarak kaderinin gerektirdiğini yerine getirmek için mücadelesini izliyoruz.

 hakan muhafız dizisi yorumlar, tepkiler yurtdışı yorumları

Dünya çapında 130 milyondan fazla abonesi olan platform diziyi 193 ülkeye aynı zamanda açtı. Yurtdışından ise New York Times, Slate, Salon, Vanity Fair ve Playboy gibi köklü sitelerde dizi hakkında yorumlar gelmeye başladı. Bu yayınlara Decider adlı televizyon dizileri ve filmlere odaklanan platformdan eleştirmen Joe Keller’de bir makale yayınladı. Bu makalede “Dizinin ilk bölümü sizi içine çekiyor ve modern İstanbul’da geçen tarihi bir savaş fikri bizim için çok ilgi çekici” diyerek yorumuna başlıyor. Ve şunları ekliyor: “Hakan: Muhafız, gizemli etmenleri, modern dünyanın iş rekabetini ve sıradan bir adamın rüyalarını bir araya getirerek şaşırtıcı bir şekilde çekici bir dizi ortaya çıkarıyor.” İspanyol gazetelerde Público’da ise hikayenin orijinal olmadığını ancak senaryonun iyi ve diğer süper kahraman yapımlarıyla benzerlikler bulunduğunu belirtiyor.

Bu yorumlar dışında Ünlü sosyal platform Reddit’te açılan bir başlık dahilinde de dizinin kısmen sevildiği ve diğer Türk yapımı dizilerden farklı olduğu belirtiliyor. Ve yorumlarda başka yapımlarında önerildiğini görüyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=SZqD8PTDlPo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.