Güzel Müzik İçin Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Her yıl bambaşka isimlerle çevrilen kültür-sanat dünyası bu yıl da rengini kaybetmiyor. Hadi hep beraber Zorlu PSM‘in yaza doğru listesinden bizim önerilerimize bakalım.

Zorlu PSM‘in ana tiyatro, drama, studio gibi sahnelerinde dinlediğiniz müziklere yenilerini katmak için şimdiden randevunuzu almanızı öneriyoruz. Bunun içinde sizlere : Emily Wells,  Jan Garbarek Group Feat. Trilok Gurtu, Swans, Mt. Wolf, Brazzaville ve Pantha Du Prince gibi önerilerimiz olacak.

Kendisiyle tanışmam bir arkadaşımın 2009 yılındaki kısa animasyonunda kullandığı tema müziğine dayanan sanatçıyı kaçırmamanızı öneriyoruz. Alternatif, deneysel ve klasik müzik gibi geniş bir yelpazede eserler üreten ABD’li şarkıcı, şarkı yazarı ve prodüktör Emily Wells, 20 Nisan #studio’da müzikseverlerle buluşacak.

emily wells concert

Kendisiyle özdeşleşen enstrüman keman olsa da çello, viyola, analog synthesizer gibi pek çok enstrüman çalmayı bilen ve bunları şarkılarında da kullanan Emily Wells, 2012’de Partisan Records etiketiyle yayınladığı Mama adlı albümüyle “müzik türlerinin geleneksel sınırlarını yıktığı” ve başta Bob Dylan olmak üzere müziğine ilham veren caz ve folk sanatçılarının sadeliğini ve tutkusunu taklite kaçmadan çok iyi özümsediği için büyük beğeni toplamaya devam ediyor. SX ile 21:30’da açılacak sahne 22:30’da Emily Wells ile sürecek.

Şimdi ise sırada caz dünyasının saksafonuna üflediği melodilerle buluşacağımız Jan Garbarek var. Jan Garbarek ismini duymadıysanız da paylaştığımız video ile tanışabilir. Biraz utanç ile güzel bir müzik dinleyebilirsiniz. 3-12 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek Zorlu PSM Caz Festivali, 5 Mayıs’ta caz, klasik müzik ve dünya müziğinin dünyaca ünlü bir temsilcisini, İskandinav cazının babası olarak tanımlanan Norveçli saksafoncu Jan Garbarek ve Hintli perküsyoncu/besteci Trilok Gurtu’yu ağırlıyor! 5 Mayıs’ta bu görkemli konseri görkemli ana tiyatro sahnesinde izlemek için elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. Ayrıntılı bilgiye ve biletlere buradan ulaşabilirsiniz. 

Size bir üzücü bir de kötü bir haberimiz var. Deminki Jan Garbarek ile Brazzaville’nin 5 Mayıs’ta olması bir talihsizlik aynı zamanda da harika bir haber. Türkiye’de de birçok dinleyicisi bulunan ABD’li indie/chamber pop ve bossa nova grubu Brazzaville, Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında 5 Mayıs’ta Zorlu PSM #studio sahnesinde olacak. David Brown, hayatı boyunca dünyanın farklı noktalarını dolaşarak aldığı ilhamla Brazzaville’in müziğini daha da zenginleştirdi. İsmini Kongo’nun başkentinden alan Brazzaville, müziğinde ise tropik ritmlerden bossa nova’ya, kabare pop’tan farklı etnik unsurlara geniş bir yelpaze sunuyor. Üstteki boğaz şarkısı ile bir esinti hissedip şarkıyı dinleyerek gelmezsek ne kaçırırız diye üzüleceğiniz konserin ayrıntılarına şuradan ulaşabilirsiniz. 

Deneysel ve karamsar müzik temasını içine hapseden ve dışarıya verdiği uğultuları biriktiren müziğiyle Pantha du Prince’de Zorlu PSM #studio sahnesinde olacak. Caz çatısı altında müziğin farklı renklerine de programında yer veren Zorlu PSM Caz Festivali; techno, house, minimal techno ve noise’u kapsayan yelpazesiyle çağdaş Alman müzisyen, prodüktör ve konsept sanatçı Pantha du Prince’i 6 Mayıs’ta geliyor. Ayrıntılı bilgi için yamacıma gelin. 

Akustik seslerin elektronik altyapıyla kesişimiyle saf ve çarpıcı bir müziğe hayat hayat veren İngiliz indie pop grubu Mt. Wolf, 25 Mayıs’ta #studio’da sahnesinde olacak. Bu güzel grubun KCRW tarafından Bon Iver ve M83’nin birleşimi olarak tanımlanan Mt. Wolf, sıklıkla Sigur Rós’a da benzetildiğini belirtirsek neden kaçırmamanız gerektiğinizi sizde anlamış olacaksınız. Ayrıntılı bilgiler ve biletler için şuradaki adrese ışınlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…