Görülmüştür Film İncelemesi
|

Görülmüştür Film İncelemesi

Serhat Karaaslan‘ın ilk uzun metrajlı “Görülmüştür” (Passed By Censor) filmini !f İstanbul 2019‘da izledik. Filmde Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy, İpek Türktan, Füsun Demirel, Erdem Şenocak gibi isimler rol alıyor.  Filmin yapımcılığını yönetmenin kendisi, Priscilla Bertin, Serkan Çakarer, Yonca Ertürk, Thomas Kral, Judith Nora, Cengiz Temel üstleniyor. Görüntü yönetiminde Meryem Yavuz, kurguda Ali Aga, film müziklerinde Ayşe Önder ve Ümit Önder çalışıyor.

Görülmüştür filmi mahkumların özel hayatlarının, belirli güvenlik önlemleri sebebiyle kontrol altında tutmak adına didik edilmesi üzerine. Bunu ilerleyiş olarak kullanırken aile içi şiddet istismar ve özel hayatın gizliliği gibi kırılgan konuları güzel işliyor. Hikayesinin ilerleyişi, oyunculukları, gerilimli atmosferi ve güçlü ses tasarımıyla bizi geren ve etkileyen bu muazzam filme bayıldık. Bu filmle alakalı detaylı fikirlerimizi !f İstanbul 2019 video playlistimizden bulabilirsiniz. Ayrıca Zararına Sohbetler‘in yaptığı Seanslar adlı serimizi de aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.