George Clooney'li mini dizi Catch-22 fragmanı yayınlandı!

George Clooney’li mini dizi Catch-22 fragmanı yayınlandı!

George Clooney’in uzun süre sonra ekranlara döneceği Catch-22 dizisinden fragman yayınlandı.

Ünlü oyuncu ER dizisinin ardından ekranlara geri dönüyor. Joseph Heller’ın 1961’de çıkan kitabı Catch-22 (Madde 22)‘den esinlenerek televizyona uyarlanıyor. Dizi bundan yıllar önce Mike Nichols yönetmeniyle 1970’de sinemaya uyarlanmıştı. Alan Arkin, Charles Grodin, Art Garfunkel, Martin Balsam, Orson Welles, Martin Sheen ve Jon Voight gibi isimler yer almıştı. Konu olarak hicivli bir anlatım tarzıyla İkinci Dünya Savaşı romanından Hulu ile ekranlarda göreceğimiz yapımda George Clooney, başrol olarak karşımıza çıkıyor.

Catch-22 dizisinin konusu ve detayları

Catch-22 dizisinin konusu ve detayları

Luke Davis ve David Michod ikilisinin kaleme aldığı dizinin genel konusu ise şöyle: “II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunda bombardıman pilotu olarak görev yapan John Yossarian’ın hayatına odaklanılıyor. John, askerlik görevini bitirmesi için gereken uçuş sayısını her geçen gün artıran orduda görev almak istemediği için ayrılmaya karar veriyor. Fakat Catch-22 bürokrasisine takılıp görevine devam etmek zorunda kalan John Yossarian’ın bu durum karşısındaki mücadelesini seyredeceğiz.

Dizinin oyuncu kadrosunda Kyle Chandler, Christopher Abbott, Hugh Laurie, Giancarlo Giannini, Jay Paulson ve Julie Ann Emery gibi isimler yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Clooney, Grant Heslov ve Ellen Kuras bulunuyor. İlk sezonu 6 bölümden oluşacak Catch-22 dizisi 17 Mayıs’tan itibaren Hulu’da yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.