Gaspar Noé‘nin Yeni Filmi Climax Müziklerini Daft Punk'tan Dinleyelim

Daft Punk Gaspar Noé‘nin yeni filmi Climax için müzik yapacak.

Daft Punk ekibinden Thomas Bangalter, Gaspar Noé‘nin yeni filminde bizi dans ettirecek. Dün ilk videosunun haberini paylaştığımız Climax filminin müziklerini kimlerin yapacağı belli oldu. Daft Punk’ın bir yarım elması rolünden Thomas Bangalter şimdiden “Rollin’ and Scratchin” isimli parçayı filme uyarlamaya hazırlanıyor. Aphex Twin “Windowlicker”, The Rolling Stones’dan “Angie”,  Giorgio Moroder’un “Utopia – Me Giorgio” eserleri gibi eserlerde bu filmde olacak.

Gaspar Noé Climax Soundtracks from Daft Punk

Gaspar Noé’nin senaryosunu gerçek hikayelerde alarak yaptığı film Cannes programında görülmeden önce bilinmiyordu. Benoît Debie’nin de görüntü yönetmenliği yaptığı film şimdiden birçok listede Gaspar Noé’nin en iyi filmi olarak gösteriliyor. Filmin konusu “Doğum ve ölüm olağanüstü tecrübelerdir. Yaşam ise gelip geçici bir zevktir.” denilerek betimleniyor. Filmin tanıtım videosunda gördüğümüz gibi dans kulübünde geçen olaylar sonrası hikaye uzun bir gecede işleniyor. Drama olarak geçen filmde müzik, cinsellik ve gerilim gibi öğelerde ön planda olacak.

Bangalter bundan önce Irreversible ve Enter the Void yapımları içinde Noé ile beraber çalışmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=Gbb8kZw-xRg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.