Game of Thrones spin-off dizisi House of the Dragon duyuruldu!

Game of Thrones spin-off dizisi House of the Dragon resmen duyuruldu. HBO bugün gerçekleştirdiği özel etkinlikte yeni dizilerini ve platformunu tanıttı.

Final sezonuyla hayranları tarafından büyük bir tepki toplayan diziyle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. 8. sezonuyla beraber ekranlara veda eden dizinin bitişiyle beraber yeni projeler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan ilki olan Eylül 2018 tarihinde Jane Goldman’a bir spin-off dizisi çektirdiğini paylaşmıştı. Başrolde Naomi Watts’ın yer aldığı bu dizi binlerce yıl öncesinde geçecek ve kitapların yazarı olan George R.R. Martin’le birlikte kaleme alınmıştı. Hatta pilot bölüm 2019’un yaz aylarında S.J. Clarkson’ın yönetmenliğinde çekildi. Fakat bugün gelen haberlere göre HBO pilot bölümü sevmediğini ve The Long Night adlı diziyi durdurduğunu açıkladı.

Game of Thrones yeni spin-off dizisi House of the Dragon ile yola devam edecek!

Game of Thrones’un ardından HBO toplam 5 adet spin-off projesi sipariş etti fakat bu dizilerden henüz bir ses soluk çıkmamıştı. Ancak bugün HBO’nun çevrimiçi yayıncı platformu HBO Max sunumunda House of the Dragon adlı bir dizinin geleceğini paylaştı. Bu dizinin yaratıcılığını George RR Martin ve Ryan Condal yaparken Condal aynı zamanda yönetmenliği ve senaryoyu da üstleniyor.

Condal’ın senaryosunu Fire & Blood adlı kitaptan uyarladığı yapım, GoT’un 300 yıl öncesinde geçip Targaryenlerin ihtişamlı günlerini konu ediniyor. House of the Dragon dizisinin 2020 yılının sonlarına doğru yayınlanabileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…