Game of Thrones'u aratmayacak dizi His Dark Materials fragmanı yayında

BBC ve HBO ortaklığıyla hazırlanan fantastik dizi His Dark Materials fragmanı yayınlandı.

Game of Thrones’un final bölümü yaklaşırken HBO yeni bombasını patlattı. Kanal, bu pazar günü final bölümünü yayınlamadan önce yeni dizisinden ilk fragmanı paylaştı. İlk sezonu yayına girmeden ikinci sezonu onaylanan fantastik türdeki seri Philip Pullman’ın aynı isimli serisinden uyarlanıyor. İngiliz edebiyatçının bu önemli serisini ekranlara BAFTA ödüllü senarist Jack Thorne uyarlıyor. BBC’nin 2015 yılında onay verdiği ancak çekimleri uzayan seri üç farklı romandan oluşuyor. Dizinin ilk sezonu ise 8 bölüm sürecek.

His Dark Materials dizisinin konusu, oyuncuları ve tarihi

His Dark Materials dizisinin konusu, oyuncuları ve tarihi

İlk sezonda hikaye görünüşte sıradan ama cesur ve başka bir dünyadan gelen genç bir kadın olan Lyra’yı takip ediyor. Kaçırılan bir arkadaşını aradığı sırada, kaçırılan diğer çocukları da içeren kötü bir uğursuzluğu ortaya çıkarır. Ve Dust adında gizemli bir fenomeni anlama arayışına girişir. Böylece kendi dünyamız dahil, dünyalar arasında dolaşan Lyra kararlı ve cesur bir çocuk olan Will ile tanışır. Birlikte, kendilerini ellerinde hem yaşayanların hem de ölülerin kaderiyle olağanüstü varlıklar ve tehlikeli sırlarla mücadele ederken bulacaklardır.

Tom Hooper’ın yönetmenliğini üstlendiği yapımda başrollerinde Dafne Keen ve James McAvoy yer alıyor. Onlara ise Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, Clarke Peters, Ariyon Bakare ve Georgina Campbell eşlik ediyor. His Dark Materials dizisi ilk sezonuyla çok yakında HBO ekranlarında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…