NEW YORK, NY – OCTOBER 14: Musicians Nate Mendel, Taylor Hawkins, Dave Grohl, Chris Shiflett, and Pat Smear of The Foo Fighters attends The “Foo Fighters: Sonic Highways” New York Premiere at Ed Sullivan Theater on October 14, 2014 in New York City. (Photo by Stephen Lovekin/Getty Images)

Foo Fighters 12 Eylül 2015 gecesi 67. Emmy Ödülleri’nde, belgesel serileri ‘Sonic Highways’ ile “Creative Arts” dalında iki ödül kazandı. Belgesel, grubun 8. albümlerini hazırlarken Amerika’da dolaştıkları sekiz farklı şehirde çektikleri görüntülerden oluşuyor. Grup kazandıkları iki ödülle, Kurt Cobain’in hayatını anlatan belgeseli de geride bırakmayı başardı.

 


foofighterssonichighwaysdvd_638

 

Dave Grohl, “Sonic Highways” belgesellerinin ikincisinin de geleceğinin müjdesini verdi. Ancak bu kez yalnızca İngiliz televizyonlarında yayınlanma ihtimali varmış. İlk sezon, önce HBO’da, daha sonra BBC Four’da yayınlanmıştı. İkinci sezonda ise yalnızca İngiltere’nin zengin müzik geçmişinin belgesellerini süsleyebileceği işaretlerini vermiş Nirvana’nın davulcusu, Foo Fighters’ın efsane solisti. Bu konu hakkında da şunları söylemiş: “Projenin konsepti, her yerde olabileceğimiz gerçeği çünkü her şehrin kendine has bir müzik geçmişi var. İngiltere ve Birleşik Krallık ise müzik geçmişi ile zengin.”

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=q0TrqXHoL10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.