Fatih Akın‘ın Cannes‘da yarışan yeni filmi Aus Dem Nichts‘ten (In the Fade) fragman yayınlandı.

Crossing The Bridge – The Sound of Istanbul, Auf Der Anderen Seite ve Müll Im Garten Eden filmleri gibi Cannes programında yarışan film gayet iddialı görünüyor. Bu film ise eşini ve çocuğunu karşıt bir grubun saldırısında kaybeden bir annenin adalet arayışı konu alıyor. Son günlerde dünyanın bu konu üstünde acı verici günler yaşadığını görüyoruz. In the Fade’in buna dikkat çekmesi ise insanlara bir şeylerin belirtilmesinin ve farkındalık yaratması açısından güzel bir olay. Diana Kruger başrolünde bulunduğu filmin basın toplantısında “Maalesef korkunun egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ölü sayılarını sürekli duyuyoruz ama geride kalan insanlara dair hiçbir şey bilmiyoruz. Canlandırdığım karakter filmde çok fazla hisle yüzleşmek zorunda kalıyor. Birisi böyle bir durumda yaşamaya nasıl devam edebilir? Projede ilgimi çeken buydu.” diyor. Filmin müziklerini ise  Queens of the Stone Age ve Eagles of Death Metal bildiğimiz Josh Homme yapıyor.

Fatih Akın’da filmin yaratım sürecinden şu şekilde “Asıl skandal, 10 sene boyunca Alman polisinin ve basınının Türkleri ve Kürtleri zan altında bırakması, bunları mafyanın işlediği cinayetler olarak görmesiydi. Bu beni çok sinirlendirdi ve bu senaryoyu yazmaya yöneltti. Oturup yazmaya başladığımızda farklı katmanlar ortaya çıkmaya başladı. Anne olmak ve acıyla mücadele etmek beni ilgilendiren konulardı. Bence bu anne olmakla ve yas tutmakla ilgili bir film.” bahsediyor.

Numan Acar, Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Denis Moschitto ve Samia Chancrin‘in de kadrosunda bulunduran film 23 Kasım’da Almanya’da gösterime girecek. Buralara gelmesi ise biraz uzun sürebilir ama belli de olmaz belki Başka Sinema bunu listesine alır bizde gider izleriz. İlk fragmana aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=HzMZT1FhtwY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…