Fahrenheit 451'den Resmi Fragman Yayınlandı

Fahrenheit 451’den Resmi Fragman Yayınlandı

Ray Bradbury‘nin efsanevi distopik eseri “Fahrenheit 451” adlı romanının yeni filminden resmi ilk fragman geldi.

HBO‘nun el attığı efsanevi distopya eseri olan “Fahrenheit 451” televizyon filmi olarak geliyor. Hikaye ise kitapların itfayeciler tarafından yakıldığı, insanların sadece televizyonda beyin yıkayıcı şovlar izlediği ve kitap bulundurup düşünen insanların yok edildiği bir gelecekte geçmektedir. Normalde içeriği şu şekilde : “Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldır kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı… Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek… Montag’ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra… İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya itiyor. Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrisine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştirilerden biri. ” olan hikaye gene benzer şekilde olacak.

Fahrenheit 451 2018

Ramin Bahrani‘nin yönetmenliğini yaptığı filmin aynı zamanda senaryosunu da Amir Naderi ile beraber adapte ediyor. Michael Shannon, Michael B. Jordan, Sofia Boutella, Laura Harrier ve Lilly Singh‘in bulunuyor. HBO’da mayıs ayı içinde yayınlanacak filmden ilk resmi fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.