Estonya Seyahati Kazanmak İster Misiniz ?

Estonya Seyahati Kazanmak İster Misiniz ?

Kuzey Avrupa’nın şirin ülkelerinden Estonya seyahati kazanmak için bu yazımızı okuyun.

Önce biraz Estonya’yı tanıyalım. Çünkü bu sorularda biraz ihtiyacımız olacak. Baltık ülkelerinden olan ülke, batısında ve kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları bulunuyor. Başkenti Tallinn’dir. Ülke topraklarındaki ve Baltık Denizi’ndeki 2,222 adadan oluşuyor. Alman, Danimarka, İsveç ve Rus egemenliği altında kaldıktan sonra ülke Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru bu durumdan çıkmıştır. 24 Şubat 1918’de Ruslardan bağımsızlığını kazanmıştır. Sonrasında Nazi ve Sovyet egemenliği altına giren ülke bunlardan 1991 yılında tamamen kurtulmuştur. Resmi dili Estonca olup para birimi olarak ise Euro kullanılmaktadır.

Tallinn Estonia City Tour

Estonya Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı Ne kadar Estonyalısın? testi ile bir yarışma düzenliyorlar. Bunda ne kadar doğru veya yanlış cevap verdiğiniz önemli değil. Buradaki adresten yarışmaya katılıp sizde bu seyahati kazanma ihtimaline sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.