Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Elektronik müzik dünyasının en büyük festivallerinden biri olan Sónar Festival bu yıl İstanbul’a geliyor. 24-25 Mart 2017 tarihlerinde ilk kez Türkiye’de düzenlenecek festivalde sahne alacak deli bir kadro açıklandı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek olan festivale önceden Moloko grubuyla da bildiğimiz İrlandalı Art pop kraliçesi Róisín Murphy ve Avusturyalı elektro-pop ile teknoyu birleştiren ikili HVOB açıklanmıştı.

Sónar İstanbul 2017

 

Sadece İstanbul değil belki de dünya için en heyecanlı bir konuma sahip olan festivalin Sónar İstanbul ayağında sahneye çıkacak diğer isimler şöyle : Kasım ayında da Zorlu PSM’e konuk olan ve zengin içerikli multimedya şovları ile Moderat. Sibiryalı şarkıcı, prodüktör, söz yazarı ve DJ olarak 10 elinde 10 marifet Nina Kraviz, İngiliz Floating Points, WARP Records’dan öne çıkan bir isim Clark, Hyperdub’ın kurucusu Kode9, Norveçli bir kayıt üreticisi DJ Prins Thomas, elektronik müziği hip-hop ile birleştiren Nosaj Thing, Şiliden çıkma modern tarzda müziğiyle Matias Aguayo, elektro soul ikilisi HONNE, caz müzikte belirli bir çevre edinmiş Jimi Tenor ve Nicole Willis’in deep house tarzını sundukları projesi Cola&Jimmu gibi sanatçılar bulunuyor. Evet daha var mı dediğinizi bu kadro EH, YUH, ÇÜŞ dediğinizi duyar gibiyiz ancak bu programa yeni isimler ekleneceğinin de müjdesini verelim. Eee bu kadar yazdık ancak Sónar İstanbul’un güzel hazırladığı ağaçlar yok olmasın diye yorumlamak istediğim videoya aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

2 günlük festival, böyle kadro böyle çılgın eğlence eee tabii ki de bir bedeli var. Merak etmeyin bu konuda da gayet cömert davranan festivalin biletlerine ve detaylı bilgiye buradaki adresten ulaşabilirsiniz.