Neredeyse sevmeyeni olmayan, yaptıklarıyla, fikirleriyle ve güçlü kadın duruşuyla daima takdir edilen Emma Watson‘ın dört gözle beklenen “Beauty and the Beast” filminin fragmanı, çıktığı gün “50 Shades of Grey”in fragmanının izlenme rekorunu kırmıştı.

 

Watson‘a güçlü bir kadın deme sebebimize bir yenisi daha eklendi: Oynayacağı Disney prensesi karakterinin daha elegan ve “istenilen” kalıpta görünmesi için Emma’ya korse giymesi teklif edildi, ancak kendisi bunu şiddetle reddetmiş.

 

Sözde “ideal” vücut olarak tanımlanan ve bu kalıba sokulmaya çalışan kadınların birçok şeyden mahrum kaldıkları apaçık. Emma da bir korse ile rahat hareket eden bir prenses olamayacağını söyleyerek korse giymeyi reddetmiş. 2015’te yeniden çekilen “Cinderella” filmindeki rolü için sıkı bir diyete giren Lily James‘in aksine, Emma Watson’ın böyle şeylere vakti yok. Onun için, ve izleyici için de önemli olan rolünü nasıl üstlendiği.

 

Sahnede böylesine güçlü bir kadın görmek cinsiyet ayırt etmeden herkesin hoşuna gidecek ve Emma Watson‘ı bir kez daha alkışlatacak bir hareket. Filmi merakla bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.