Elon Musk tarafından Mars'a gidiş-dönüş biletinin fiyatları açıklandı!
|

Elon Musk tarafından Mars’a gidiş-dönüş biletinin fiyatları açıklandı!

Elon Musk‘ın uzun süredir üzerine çalıştığı projelerinden olan Mars’a gidiş-dönüş biletinin fiyatı belli oldu.

Tesla, SpaceX ve daha birçok firmanın başında bulunmuş Musk yeni konu hakkında Twitter‘dan yeni açıklamalarda bulundu. SpaceX ile beraber yürüttüğü Mars’a taşınma projesinin ücretleri ise biraz dudak uçuklatıyor. Konuyla ilgili attığı tweet’te Musk: “Görevlerin hacmine bağlı olarak değişebilir. Ancak isteyenlerin 500 bin doların altında bir maliyetle Mars’a taşınabileceğine (geri dönüş bileti ücretsiz) güveniyorum. Zamanla içinde bu miktar 100 bin doların da altına düşebilir. Bu da gelişmiş ekonomiye sahip bir ülkede yaşayan birisinin evini satıp Mars’a gitmesi mümkün olabilecek demektir.” tarzında bir açıklama gerçekleştirdi. Ayrıca kendisinin de yüzde 70 ihtimal ile oraya taşınabileceğini söyledi. Büyük Falcon Roketi‘nin 2023’te fırlatılması sonrası alınacak bilgilere göre 2025 yılında insanların kızıl gezegene taşınabileceği hedefleniyor. Bu arada kızıl gezegene giderken ölüm ihtimalinin de yüksek olabileceği de Elon Musk tarafından üzerine basılarak belirtiliyor. Kızıl gezegene seyahatin ortalama 150 gün civarı sürebileceğini de söylemeden geçmeyelim.

Büyük Falcon Roketi yani BFR ile beraber Mars’a yaklaşık 150 ton gıda, su ve diğer gerekli malzemelerin taşınabilmesi mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=QCz3rzA18hA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.