Ekşi Sözlük 20. Yıl Belgeseli 1. Bölüm Yayınlandı! (Video)

Ekşi Sözlük 20. Yıl Belgeseli 1. Bölüm Yayınlandı! (Video)

İnternetin ve Türkiye’nin en geniş arşivli platformu Ekşi Sözlük 20. Yıl belgeselinin 1. bölümü yayınlandı.

Wikipedia‘da açıklamaya göre Ekşi Sözlük, içerisinde yazılan her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren katılımcı sözlük tarzında ağ sayfasıdır. Bu web sitesi Türkiye’de yer alan sözlükler arasında en çok üyenin ve konunun yer aldığı sitedir. 15 Şubat’ta Sedat Kopanoğlu (ssg) tarafından kurulan sitenin bugüne kadar başından geçenler pek fazla anlatılmıyordu. Ancak ara sıra sitenin açılışından beri ssg ve arkadaşları tarafından söz ediliyordu. Bu bilgileri derli toplu sunmak isteyen ekibin 20. yılına özel olarak hazırladığı belgesel videosunun ilkini sundu. Bu da sözlüğün ünlü ilk entry’sinin adını da içinde bulunduran ve geçen yıl yayına başlayan Pena adlı YouTube kanalında paylaşıldı.

Ekşi Sözlük 20. Yıl Belgeseli 1. Bölüm: Başlangıç

Sedat Kapanoğlu (ssg), Başak Purut (kanzuk), guru, teo ve eşekherif röportajlarıyla oluşturulan Orçun Baş’ın yönetmenliğini yaptığı videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.