90’larda geçen çocukluğumuzdan hatırladığımız Voltron 1984‘u artık Netflix‘ten izleyebileceğiz. Çocukken televizyon ve çizgi diziler arasında mekik kurarken bir bağ kurardık. O yapımlardan Voltron 1984 versiyonunun 12 klasik bölümünü artık Netflix üzerinden izleyebileceğiz.

Voltron, 1984’te televizyonda yayınlanmaya başlanmış dev robot konulu çizgi dizidir. Tam adı ise “Voltran:Evrenin Savunucusu”dur. Daha sonra 1990’lı yıllarda tekrar üretilmiş ancak bu sefer Computer-generated imagery (CGI) tekniği kullanılmış. Dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıdır. Her aslanın ayrı bir yeteneği bulunuyor. Ama bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran’ı oluşturuyordu.

 

Bu efsanevi dizinin birde geçen yıl yeni bir versiyonu çıkmış ancak tabii ki eskisi kadar tutmamıştı. Aşağıdaki bağlantıdan Voltron 1984’ün Netflix tanıtımına bakabilir ve geçen yılki versiyonuna da göz atabilirsiniz.