Hayat Değiştiren Kitap Eating Animals'in Belgeselinden İlk Fragman Yayınlandı

Günlük yaşamdaki alışkanlıklarımızı değiştirecek Eating Animals belgeselinden ilk fragman yayınlandı.

Jonathan Safran Foer‘in Eating Animals (Hayvan Yemek) kitabı belgesele uyarlanıyor. Kitap Alain de Botton tarafından şöyle özetleniyor : “Neden kahvaltıda makarna yemiyoruz? Yemek yerken aldığımız kararları, neye dayanarak alıyoruz? Neden kuzu eti yiyoruz ama köpek eti yemiyoruz? Köpeklerini seven Fransızlar, bazen atlarını yer. Atlarını seven İspanyollar, bazen ineklerini yer. İneklerini seven Hintliler, bazen köpeklerini yer. Peki ya siz hangi hayvanları seviyor, hangilerini yiyorsunuz? Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın ile Her Şey Aydınlandı’nın parlak yazarı Jonathan Safran Foer, bu kez tabağımızdaki yemeklerin öyküsünü anlatıyor. Hayvan Yemek, kurgulanamayacak denli dehşetli birtakım gerçeklerin bize sofralarımız kadar yakın olduğunu gösteriyor; insanın marifetlerini, tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Hayvan Yemek, bir vejetaryenlık çağrısı değil, bir uyanış çağrısı… Çatalımızı sapladığımız şeyin “ne” olduğunu, bize “neler olduğunu” görmekten çekinmeyenlere açık bir davet. Tabaklarınızı ve midelerinizi doldururken bu sayfalarda yazanları göz ardı edemeyeceksiniz. “Hayvan Yemek’i (eğer bu, uygun bir sözcükse) büyük iştahla okudum.”

Eating Animals Belgeseli İzle

2014’te vefat eden yazarın anısına hazırlanan bu belgeselde hayvancılık endüstrisinin bütün iğrençliği ortalığa dökülüyor. Christopher Dillon Quinn’in yönetmenliğini yaptığı belgeselde Natalie Portman’ı aktivist olarak anlatıcı rolünde görüyoruz. Portman bu kitap için “Benim 20 yıllık vejetaryen yaşamımı veganlıkla değiştirdi.” diyerek bahsediyor. Belgesel 15 Haziran’da Amerika’da gösterime girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.