e-Bordro maaş sorgulama ekranı! e-Bordro 2019 Mart maaş hizmeti!

e-Bordro maaş sorgulama ekranı! e-Bordro 2019 Mart maaş hizmeti!

Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro maaş sorgulama ekranı işlemleri her ayın 14’ünde merak ediliyor.

Maliye Bakanlığı e-Bordro hizmeti devlet memurlarının kendi dökümanlarını listeleyip detaylarını gördükleri bir sistemdir. Memur statüsünde çalışanlar bu sistemden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabiliyorlar. 4B, 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamıyorlar. Bu e-Bordro hizmetine giriş nasıl yapılır? İşte 2019 Mart ayı maaş sorgulama işlem detayları şöyle.

Bu işlemden nasıl yararlanılır?

Memurların öncelikli olarak e-Devlet şifrelerinin olması gerekiyor. e-Devlet şifresi bulunmayanlar PTT üzerinden şifrelerini alıp www.turkiye.gov.tr üzerinden ‘e-bordro’ aramasını yapıp bu hizmetin sonuçlarına ulaşabilir. Memurlar buradan yıl ve ayı seçerek istenilen zamanın sonuçlarına ulaşabilirler. Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi ile beraber Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabiliyor. (https://www.turkiye.gov.tr/) bu genelde nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilemeyecektir. Yada bankanız aracılığıyla e-devlet şifreniz olmadan interaktif bir yol ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

2019 Mart ayı maaş bordoları için şuradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.