Dünyanın en zengin kişileri belli oldu! (En zengin insan değişmedi)

Dünyanın en zengin kişileri belli oldu! (En zengin insan değişmedi)

Dünyanın en zengin kişilerinin listesi açıklandı. Bloomberg Milyarderler Endeksi, en zenginler listesini paylaştı.

Bloomberg, 10 Eylül 2019 tarihi itibariyle her yıl olduğu gibi bu yılda en zengin insanları paylaştı. Listenin zirvesindeki isim ise malvarlığındaki büyük değişime rağmen yine değişmedi. Listenin yeni versiyonunda lider yeniden  Amazon adlı şirketin kurucusu olan Jeff Bezos oldu. 15 kişiden oluşan listede dünyadaki ünlü şirketlerin kurucu ve CEO’ları yer alıyor. Listenin 15. sırasında, 51,4 milyar dolarlık servetiyle Amerikalı Alice Walton bulunuyor. Onun hemen üstünde ise Amerika’dan Jim Walton (52,8 milyar dolar) ve Rob Walton (52,8 milyar dolar) yer alıyor. Bu isimlerin hemen ardından ise 12. sırada Meksikalı Carlos Slim ve 11. sıra ise Fransız Francoise Bettencourt Meyers yer alıyor.

İşte dünyanın en zengin insanları:

Bu listede 10. sırayı ABD’li Sergey Brin alırken 9. sırada Larry Page yer alırken onu Charles Koch (58.9 milyar dolar) listenin 8. sırası ile izliyor. Larry Ellison ise 7. sırada bulunuyor. Bu üç Amerikalı kişinin hemen üstünde ise İspanya’dan Amancia Ortega (68 milyar dolar) serveti ile 6. sırada bulunuyor. Listenin 5. sırasında çok tanınan ve son zamanlarda belirli konularda adı geçen Mark Zuckerberg yer alırken onu ABD’li ünlü girişimcilerden Warren Buffet izliyor.

Listede üçüncü sırayı alan Bernard Arnault. Louis Vuitton Moet Hennesy firmasının sahibi olan kişi olarak geçiyor. Listenin geçen yıldan beri ilk iki sırası ise değişmedi. İkinci sırada herkes tarafından tanınan Microsoft’un kurucusu Bill Gates yer alıyor. 107 milyar dolarlık serveti olan Gates, Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla da çok büyük bir meblağı bağışlamıştı. Vefat ettiğinde ise tüm varlığını açıklayacağını belirtmişti.

Geldik 1. sıraya bu listenin en tepesinde geçen yıl olduğu gibi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda boşanan isim kişisel serveti ise 113 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.