Netflix'in Yeni Rakibi Disney+'ın Başlangıç Tarihi ve Aylık Fiyatı Belli Oldu
|

Netflix’in Yeni Rakibi Disney+’ın Başlangıç Tarihi ve Aylık Fiyatı Belli Oldu

Sinemanın dev firması uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü Disney+ platformuyla ilgili başlangıç tarihi ve aylık fiyatını paylaştı.

Elinde bulundurduğu içeriklerle beraber firma Netflix, Amazon, Hulu gibi büyük yayıncı firmalara rakip olacak. Platform geçtiğimiz 9 Kasım tarihinde firmanın CEO’su Bob Iger tarafından duyurulmuştu. Bu platformun aylık fiyat çizelgesi ve yayına başlama tarihi ise bugün açıklandı. Şimdiden elindeki içerik sayısıyla korku salan platformda Marvel, Star Wars, Pixar ve National Geographic’ten oluşan 5 ayrı yayıncı da yer alacak. Netflix’e rakip olacak platformun CEO’su Bob Iger, 2024 yılı sonuna kadar 90 milyon civarı bir kullanıcıya ulaşmak istediklerini belirtiyor. Netflix’in ise şuan 140 milyon civarı bir kullanıcı sayısı bulunuyor. Açıldığı zaman 25 orijinal dizi ve 10 orijinal film dışında, 250 saatlik belgesel ile 7.500 güncel içeriğin yer alacağı platform iddialı bir başlangıç yapacak gibi görünüyor.

disney + platform ne zaman, disney plus 2019 türkiye tarihi fiyatı

İlginizi Çekebilir: Disney Yepyeni Dijital Platformu Disney+ Tanıtıldı

Platform için şimdiye kadar The Mandalorian, Rogue One dizisi, Loki, High Fidelity, High School Musical: The Musical, Monster, Inc. (animasyon) ve Star Wars: The Clone Wars (animasyon) gibi büyük bütçeli projelerin yer alacağı açıklandı. 12 Kasım 2019’da Kuzey Amerika’da piyasaya açılacak olan Disney+ için 7 dolar yani 40 TL’lik bir fiyat olacağı belirtiliyor. Yıllık aboneliklerde ise 5,83 dolar yani yaklaşık 34 TL olacak. Netflix‘in Amerika’da 8 dolara yani yaklaşık 45 TL ile başlattığı temel paketi Türkiye’de 15,99 TL olduğunu da belirtelim. Eğer bu platformda Türkiye’ye gelirse yaklaşık 40 TL olacak gibi görünüyor. Belki de bazı ülkelere göre fiyat değişiklikleri yapabilirler bunu yakında göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.