Dilber Ay öldü mü? Dilber Ay ölüm sebebi nedir? Dilber Ay ne zaman öldü?

Dilber Ay öldü mü? Dilber Ay ölüm sebebi nedir? Dilber Ay ne zaman öldü?

Şarkıcı Dilber Ay geçirdiği kalp krizi sebebiyle 63 yaşında hayatını kaybetti.

Son dakika olarak gelen bilgilere göre, dün akşam saatlerinde kalp krizi geçiren Dilber Ay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şarkıcı hastanedeki 1 saat süren yoğun müdahalelere rağmen 63 yaşında vefat etti. Hastahanenin Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay’ın saat 22.05’te hastaneye geldiğini, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alamadıklarını ve saat 23.00’da hayatını kaybettiğini açıkladı.

Dilber Ay kimdir?

Dilber Ay kimdir?

Şarkıcının resmi adı Dilber Karakaş olup 1 Ocak 1956, Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde doğmuştur. Kureyşan aşiretine mensup olan şarkıcı, Kahramanmaraş ilinde ilkokul 3. sınıfa kadar okuyor. Ardından ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşiyor. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendiriliyor. Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmiş ve şarkıcı Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söylemiş. Böylece düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albüm yapan şarkıcı Almanya’da iki kere hapis yattı. Flash TV’nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Bunların dışında şarkıcı birkaç filmde de yer almıştır. Dilber Ay, “Beynelminel” filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali’nde “En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü kazanmıştır. Ayrıca “Hayat Sana Güzel” ve “Yol Arkadaşım 2” sinema filimlerinde de rol aldı.

Dilber Ay tüm filmleri

Beynelmilel (Arzum) – 2006
Hayat Sana Güzel – 2014
Mazlum Kuzey – 2014
Figüran – 2015

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.