Diablo 4 Ne Zaman Çıkıyor ?
|

Blizzard’ın efsane oyun serilerinden Diablo için Diablo 4 duyurusundan son anda vazgeçti.

Şu an firma Diablo ve Warcraft serileriyle RPG ve Online RPG oyun pazarında türünde piyasanın çoğuna hükmediyor.  Firmanın Diablo serisini bir hatırlayalım. RPG oyunu Blizzard Entertainment tarafından yapılan rol yapma oyunudur. Serinin ilk oyunu 31 Aralık 1996’da piyasaya sürülen ve 2.5 milyon kopyadan fazla satan Diablo olmuştur. Serinin son oyunu 15 Mayıs 2012’de çıkan Diablo III ise dünya çapında 24.8 milyon kopyayla en yüksek satış rakamlarından birine imza attı. Şimdiye kadar 3 ana oyundan oluşan seride 6 yıldır süren sessizliği bu geçtiğimiz gün paylaştığımız mobil oyunla bozacak. Ancak yeni oyunu BlizzCon’da duyuracak firma son anda bundan teknik sorunlar yüzünden vazgeçtiği Kotaku tarafından açıklandı.  Bu durum için Blizzard kurucu ortağı Allen Adham spekülasyonlara cevap vermeyi tercih ettiklerini ancak BlizzCon için herhangi bir duyurunun iptal edilmediğini söyledi.

Blizzard Denies that Plans For Diablo 4 in BlizzCon

Blizzard‘ın E3‘te Diablo 4 tanıtımı yapacağı söyleniyor. Bu da demek ki önümüzdeki sene haziran aylarında bu serinin videolarını izleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.