Deniz Gamze Ergüven’in Yeni Filmi “Kings”ten İlk Fragman Yayında!

Deniz Gamze Ergüven’in Yeni Filmi “Kings”ten İlk Fragman Yayında!

Deniz Gamze Ergüven’in yeni filmi “Kings“ten ilk fragman paylaşıldı.

Türk-Fransız yönetmen 2015 yılında çektiği “Mustang” ile Oscar’a Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday gösterilmişti. Mustang’de özgürlüğe doğru yol alan 5 genç kızın hikayesi anlatılmıştı. Kings isimli filmimizin başrolünde ise Halle Berry ve James Bond’a defalarca hayat veren Daniel Craig bulunuyor. Bu ikiliye Issac Ryan Brown, Lamar Johnson, Kaalan “KR” Walker ve Rachel Hilson gibi oyuncular eşlik ediyor.

Deniz Gamze Ergüven Kings Movie

Filmin hikayesinde ise 1992 yılında Afrikalı kökenli ABD vatandaşı Rodney King’i darp eden polislerin serbest bırakılmasıyla başlayan Los Angeles olaylarını konu ediniyor. Sokak çocuklarına karşı zaafı olan Millie (Halle Berry) çok çalışan yalnız bir annedir. Halihazırda sekiz çocukla birlikte yaşayan Millie bir yenisini daha eve getiriyor. Serseri bir mayın olarak tanımlanabilecek komşusu Obie (Daniel Craig) ise çoğunlukla Afrikalı Amerikanların, Latinlerin ve Korelilerin yaşadığı mahalledeki tek beyazdır. Irksal gerilim artarken, Millie ve Obie beklenmedik bir ittifak içine girer. Rodney King’i darp eden dört polisin serbest bırakılmasıyla başlayan olaylar sırasında, ikili kaosun hakim olduğu şehirde Millie’nin çocuklarını sağ salim eve döndürmeye çalışması anlatılıyor. Filmin müzikleri ise Nick Cave ve Warren Ellis’e ait.

Amerika’da 27 Nisan’da vizyona girecek filmin burada ise ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil. “Kings“ten ilk fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.