Manga dünyasının süperstarı Death Note filminden ilk fragman yayınlandı. Tsugumi Ohba‘nın yazdığı ve illüstrasyonlarını yarattığı ünlü manga ve anime serisi Death Note 2006-2007 yılları arasında 37 bölüm yayınlanarak herkesin gönlünü kazanmıştı.

Uzun zamandır da filminin çıkacağı söylenen Death Note‘dan ilk görüntüler Netflix aracılığıyla geldi. Death Note‘un hikayesi şöyleydi :  On yedi yaşındaki bir lise öğrencisinin, bir şinigaminin düşürmüş olduğu doğa üstü bir defteri Ölüm Defteri’ni bulup kendini nasıl “Yeni Dünyanın Tanrısı” yaptığını anlatır. Bu deftere ismini yazdığınız kişi ölür fakat yüzlerinin de hatırlanması gerekli olduğunu anlatılıyor.

Adam Wingard tarafından yönetilen filmde Nat Wolff (Paper Towns), Margaret Qualley (The Leftovers), Lakeith Stanfield (Get Out), Paul Nakauchi (Pirates of the Caribbean: At World’s End), Shea Whigham (American Hustle) ve Willem Dafoe (Spider-Man) gibi oyuncular bulunuyor. 25 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanacak olan filmin ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.