David Lynch: The Art Life Belgeselinden Fragman

David Lynch: The Art Life Belgeselinden Fragman

Yarattığı kurgular ve kafa karışıklıkları ile sinema tarihine giren David Lynch’in hayatı belgesel oluyor. 1977 yapımı Eraserhead adlı yapımla adı tanınmaya başlayan yönetmen bu filminden sonra daha fazla duyuldu. Ardı ardına Twin Peaks, Mulholland Drive, Lost Highway ve Blue Velvet gibi televizyon ve sinema yapıtlarının yaratıcısını konu alan belgesel David Lynch: The Art Life ‘tan ilk görüntüler yayımlandı.

Belgesel ile ilgili söylenenler

Jon Nguyen’in yönettiği belgeselde yönetmenin çocukluk yılları, diğer sanat disiplinleriyle ilişkileri, pek bilinmeyen mobilya tasarım işine ve hayal gücüne yer veriliyor. Belgesel hakkında Empire’a konuşan Nguyen “En başından beri, onun ilk yıllarına odaklanan bir yapmak istedim. Üne kavuşmadan önceki Lynch’i keşfetmek. Gizemli sanatçıyı anlamak için bu dönemden ipuçları toplamamız gerektiğini hissettim. Amacımız sihrin perdesini kaldırmak değil ama Lynch’in özgünlüğünü ortaya çıkarmak istedim. ” bunları belirtiyor.

İlk fragman görüntülerine ve klibi izlemek için sizleri şöyle aşağı tarafa alalım.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.