Dark 2. sezon Netflix ekranlarında yayına başladı! Neler yaşanacak?

Dark 2. sezon Netflix ekranlarında yayına başladı! Neler yaşanacak?

Netflix’in ilk sezonuyla çok sevilen ve kafaları karıştıran Dark 2. sezon yayınlandı.

Dizi yeni sezonuyla ilk sezonda kafada kalan soruların cevaplarını vermek üzere geri dönüyor. Netflix platformunun Almanya menşeili dizisi 2017’nin Aralık ayında gösterime girdi. Dizide Winden adlı ufak Alman kasabasında iki çocuğun kaybolmasıyla beraber, zaman kavramını altüst edecek nitelikte sonuçlar ortaya çıkmıştı. Buradaki soru çocukları kimin kaçırdığı değil, ne zaman kaçırdığıyla çeşitli maceralar anlatılmıştı. İkinci sezonla beraber 1. sezondaki Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Louis Hofmann gibi oyunculara yeni isimler katılacak. Bu isimler arasında Sandra Borgmann, Winfried Glatzeder, Dietrich Hollinderbäumer ve Sylvester Groth yer alıyor. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Who Am I, The Silence, Unter der Sonne gibi yapımlardan tanınan Baran bo Odar oturuyor. Ayrıca dizinin ilk sezonuyla başrollerden Louis Hofmann’ın Almanya’da En İyi Genç Aktör Ödülü’nü kazandığını da hatırlatalım.

Dark 2. sezonda yeni bir zamana yolculuk başlıyor

Dark 2. sezonda yeni bir zamana yolculuk başlıyor

Yayına giren yeni sezon 8 bölüm olacakken dizinin yazarı Jantje Friese, ikinci sezonundan tarih olarak ileriye giderken karakterlerin yeni hallerini izleyeceğimizi belirtiyor. Bununla beraber yeni sezonda Jonas’ı, 2020’ye dönmeye çalışırken görüyoruz. O bu olaylarla uğraşırken arkadaşları ise Martha, Magnus ve Franziska, Bartosz ile Winden Kasabası’nda gerçekleşen gizemli olayların arasındaki bağlantıyı çözmeye çalışacaklar. Fakat farklı zaman dilimlerinde birbirine bağlı olan her şeyi kontrol eden belirsiz birisinin neden olduğu olaylar, daha fazla insanı etkilemeye başlamıştır bile. Dizinin merkezinde 4 aile yer alıyor. Birinci sezonda üzerinde durulan üç zaman çizelgesi ise 1953, 1986 ve 2019 idi. Ancak bu sefer Jonas, 2052 yılında karşımıza çıkıyor.

Dark 2. sezon 21 Haziran tarihinde Netflix ekranlarında yayına girdi. Dark 3. sezon ise 2020 yılında gösterilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.