Crippled Black Phoenix 27 Ocak'ta Zorlu PSM'de
|

Post-rock ve progresif rock’ı harmanlayan İngiliz grup Crippled Black Phoenix, 27 Ocak 2017’de Zorlu PSM studio’da olacak. Yeni albümleri ‘Bronze’u 4 Kasım’da  Season of Mist etiketiyle yayınlayan gruptan Justin Graves albüm için ” Bir albümü yayınlamak tuhaf bir tecrübedir; heyecan ve dehşet zihnini doldurur, ancak ‘Bronze’ albümü ile bunlar çoğunlukla eskide kalır. Başardığımız şeylerden gurur duyuyorum.

Crippled Black Phoenix Zorlu PSM

 

“Albüm, daha güçlü bir geleceğe doğru bir kayda ve son birkaç yıldır karışıklığa neden olan büyük iki parmak selamını temsil ediyor. Crippled Black Phoenix, müziğin her iki üretim değeri ve saf hissi içinde en iyi ses çıkarıyor buluyor. Öyleyse, ‘sizi öldürmeyen, sadece sizi daha güçlü yapar’ eski klişesi bu davada kesinlikle geçerlidir. ‘Bronze’ Crippled Black Phoenix’in şimdiye kadar yapmış olduğu en iddialı albüm olmasa da, ‘Hayır Hüzün Veya Veda’ ya da ‘Ben, Vigilante’ gibi çok duygu dolu olmaktan öteye geçemez. Ancak geriye dönük olduğunu düşünmeyin. Bu sadece DNA’mız değil – bunun yerine vibe ve durumu yansıtıyor, kendimizi şimdiki halde bulduk ve bu da geleceğin ilginç bir yolculuk olacağını gösteriyor. Bu sefer duyguları ve çıplak sesi, albüme daha “ilerici” şarkılardan dahi güç veriyor. Biraz daha koyu, biraz daha ağır, ancak Crippled Black Phoenix’in olduğu gibi dürüst olur. Müziğin genellikle ucuz hileler ve modaya uygun pazarlama dolu olduğu bir çağda bugünlerde bizim için önemli olan şey budur. ”

Konser nasıl olacak ?

Electric Wizard ve Iron Monkey gibi gruplarla tanınan Justin Greaves’in 2004’te Mogwai’nin basçısı Dominic Aitchison’ın yardımıyla kurduğu Crippled Black Phoenix, ilk albümü A Love Of Shared Disasters’ı 2006 yılında yayınladı.  2015’in ikinci yarısından itibaren Greaves’in yanı sıra vokal ve gitarda Daniel Änghede, klavyede Mark Furnevall, davulda Ben Wilsker, piyano ve vokalde Daisy Chapman, gitarda Jonas Stålhammar, basta Tom Greenway ve vokalde Belinda Kordic’ten oluşan bir kadroya geçiş yapan Crippled Black Phoenix, canlı performanslarında modern enstrümanları Viktorya Dönemi’nden enstrümanlarla bir araya getirerek deneysel işlere de imza atıyor.

Gruba bu konserde Türkiye’den Eskiz adlı bir grup eşlik edecek etkinlik için daha fazla bilgiyi ve biletleri bu linkten bulabilirsiniz.

Kapı Açılış: 21.00

Eskiz: 21.30

Crippled Black Phoenix: 22.45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.