Corona virüs sebebiyle ertelenen ve iptal edilen film ve diziler
| |

Corona virüs sebebiyle ertelenen ve iptal edilen film ve diziler

Corona virüs sebebiyle dünya genelinde sinema ve dizi sektöründe de hayat durma noktasına geldi. Hastalığın daha bulaşıcı hale gelmemesi için sağlık çalışanları tarafından önerilen önlemleri alarak bu süreci daha kısa bir zamanda atlatabiliriz.

Tüm dünyayı etkileyen bu salgın sinema sektörünü olumsuz bir şekilde etkilese bile Netflix, Disney Plus vb… platformların daha çok kullanma ihtimalini de ortaya çıkarmış bir durumda. Bu zamanda uzun bir süredir merakla beklediğimiz dizi ve film süresiz bir şekilde ertelenmiş oldu.

İşte Corona virüs nedeniyle ertelenen filmler ve dizilerin listesi:

Avatar 2

Avatar 2, Aralık 2021’de vizyona girmesi planlanan ABD yapımı Bilimkurgu türü filmdir. Avatar’a devam filmi olarak çekilecek filmin yönetmenliğini ve yazarlığını James Cameron üstleniyor. Yeni Zelanda’da süren çekimleri, corona virüs sebebiyle durdurulma kararı alındı. Filmin çekimleri nisan ayına ertelendi ve sadece dijital operasyonu devam ediyor.

The Batman

The Batman, Matt Reeves’ın yönettiği ve senaryosunu Mattson Tomlins ile birlikte yazdığı, 25 Haziran 2021’de vizyona girmesi planlanan, DC Comics’in kurgusal karakteri Batman’den uyarlanan Amerikan süper kahraman filminin çalışmaları 2 hafta durduruldu.

The Matrix 4

Matrix 4, The Matrix serisinin dördüncü filmidir. 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan filmin önceki üç filmi yöneten Wachowski kardeşlerden biri olan Lana Wachowski tarafından yazıldı ve yönetildi. Berlin’de devam eden filmin çekimlerine ara verildi.

Jurassic World: Dominion

senaryoyu Emily Carmichael ile Trevorrow ve yazar ortağı Derek Connolly’nin hikayesine dayanan yazan Colin Trevorrow’un yönettiği yeni bir Amerikan bilim kurgu macera filminin çekimleri için durdurulma ve ara kararı verildi.

The Witcher

senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve Netflix’te yayımlanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisinin 2. sezon çekimlerine ara verildi.

Stranger Things

Bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi olarak geçen, Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. Dizinin devam eden 4. sezon çekimlerine ara verildi.

Vizyon tarihi değişen filmler ise şöyle:

Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Die)

Ertelenmeden önce: 3 Nisan 2020

Ertelendikten sonra: 12 Kasım 2020

9 Kere Leyla

Ertelenmeden önce: 20 Mart 2020

Ertelendikten sonra: Belirsiz

Sessiz Bir Yer 2 (A Quiet Place 2)

Ertelenmeden önce: 20 Mart 2020

Ertelendikten sonra: Belirsiz

Yeni Mutantlar (The New Mutants)

Ertelenmeden önce: 3 Nisan 2020

Ertelendikten sonra: Belirsiz

Hızlı ve Öfkeli 9 (Fast & Furious 9)

Ertelenmeden önce: 22 Mayıs 2020

Ertelendikten sonra: Belirsiz

Malazgirt 1071

Ertelenmeden önce: 13 Mart 2020

Ertelendikten sonra: 18 Eylül 2020

Müstakbel Damat

Ertelenmeden önce: 13 Mart 2020

Ertelendikten sonra: Belirsiz

Escape Room 2

Ertelenmeden önce: 4 Nisan 2020

Ertelendikten sonra: 1 Ocak 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.