1929’da Amerikanın Oklahoma eyaletinde doğmuş Caz müziğinin gelmiş geçmiş en iyi trompet çalgıcılarından olan Chet Baker’ın hayatını anlatan Born to Be Blue belgesel türündeki filmden ilk fragman yayınlandı.

Daha önce de «The Deaths of Chet Baker» kısa filmini çeken Robert Budreau, bu kez “Born to Be Blue” filminin senaryosunu ve çekimlerini üstlendi. 1950’lerin parlayan yıldızı, 1960’ların sonuna doğru eroin bağımlılığı, maddi sıkıntı ve kötü şöhret sebepli sıkıntılar yaşadıktan sonra yıldızını yeniden parlatmaya çalışan; kendisini girdiği bataklıktan kurtarabilecek kişilere kanıtlamaya çabalayan Chet Baker’ın hikayesini izleyeceğiz bu filmde.

 

btbb_day7-0155-hi-res-copy

 

Filmde Chet Baker’ı, «Boyhood» filmindeki performansından ötürü Oscar’a aday gösterilen Ethan Hawke canlandıracak. Film 13 Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek.

Filmin henüz fragmanını yayınlamadılar, ancak Hawke’un «Somewhere Over the Rainbow»u çalarken bir videosunu buraya bırakıyoruz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.