Chernobyl dizisi Netflix’e gelebilir mi? Chernobyl nerede, nasıl izlenir?

Chernobyl dizisi Netflix’e gelebilir mi? Chernobyl nerede, nasıl izlenir?

HBO’nun gerçek olaylardan uyarlanan son dönemin en popüler yapımlarından Chernobyl dizisi yakında Netflix‘e mi geliyor?

Anlatılmamış gerçek hikayelerden uyarlandığı söylenen dizi, 35 yıl önce 1986’da Ukrayna’nın bir şehrinde nükleer patlamayı anlatıyor. Bu acı olaydan milyonlarca kişi zarar görüp etkinlenmiş. Felaketin gerçekleştiği sırada olan korkunç olaylar uzun süre halktan gizlenmişti. Craig Mazin‘in senaryosunu uyarladığı bu 5 bölümlük kısa dizi serisi şimdiden birçok efsane yapımı geride bıraktı. Dizi Chernobyl ve Ukrayna SSC’de yer alan Pripyat bölgesinde başlıyor. Yaşanan felaket ile beraber sonrasında olan korkunç olaylarında aktarıldığı yapımda patlayıcı maddelerin Avrupa’ya yayılmasını önlemeye çalışan bir grup insanın peşinden sürükleniyoruz. Bu sırada yayılan radyasyonun da etkisi son derece korkunç bir şekilde görülüyor.

Chernobyl hangi kanalda yayınlanıyor?

Henüz 3 bölümü yayınlanan dizi IMDb’de 9,6 puan alarak 9,5 puanlı Breaking Bad‘in ve 9,4 puanlı Game of Thrones‘un önünde yer alıyor. Bu durum sonrasında Netflix için heyecanla beklenen yapım için ufak bir açıklama yapıldı. Haziran ayındaki kütüphanesiyle ilgi çeken platform maalesef bu diziye henüz yer vermeyi düşünmüyor. Ancak ileride ne olacağını da şimdilik saklı tutmaya devam ediyor. Serinin oyuncu Stellan Skarsgård, Oscar adayı Emily Watson, Joshua Leese, Ross Armstrong, Philip Barantini ve Jared Harris yer alıyor. Yönetmenliğini ise Johan Renck üstlenirken dizinin müziklerini ise İzlanda yöresinden tanıdığımız Hildur Guðnadóttir besteliyor.

Chernobyl hangi kanalda yayınlanıyor?

Bu dizinin Türkiye yayın hakları, HBO yapımlarının da haklarına sahip olan Digiturk‘te yer alıyor. Dizi her hafta pazartesi günü HBO’da yayınlandıktan sonraki gün beIN Connect‘te yayınlanıyor. Aynı zamanda Digiturk sahipleri diziyi beIN Series Drama kanalından izleyebiliyor. Pazartesiyi salıya bağlayan gece, saat 04:00’da yayınlanan dizinin yeni bölümleri salı günü beIN Series Drama kanalında 22:00’da izlenebiliyor. Chernobyl dizisi 4. bölümüyle 27 Mayıs’ı 28 Mayıs’a bağlayan gece 04:00’da dördüncü bölüm yayına girecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.